Now Reading
Recepta na udane małżeństwo: jedno proste pytanie, które sprawi, że będziecie szczęśliwsi

Recepta na udane małżeństwo: jedno proste pytanie, które sprawi, że będziecie szczęśliwsi

Recepta na szczęśliwe małżeństwo

Prosta recepta na udane małżeństwo? Brzmi jak tani frazes, a jednak warta jest uwagi. Pewien człowiek zdradził nam swój sekret na odbudowanie relacji małżeńskiej. Ta historia chwyta za serce i utwierdza w przekonaniu, iż piękno tkwi w prostocie, a prawdziwa miłość nie potrzebuje fajerwerków.


Kiedy miłość nie wystarcza

Kochał ją nad życie, a jednocześnie nie mógł dłużej żyć w stanie ciągłego napięcia, narastających konfliktów i niedomówień niszczących ich relację. Byli małżeństwem od 15 lat, mieli piękne i zdrowe dzieci. Z czasem coś się popsuło. Może to przez ten brak czasu na rozmowę, ciągłe zapracowanie i frustrację spowodowaną problemami finansowymi. Ona przestała mówić. Tak po prostu. Przestała traktować go jak swojego największego przyjaciela i powiernika sekretów. Wypowiedziała już nawet „słowo na R.”, podczas rozmowy ze swoją mamą. Dzieci mu o tym powiedziały. Wtedy stało się coś, co zupełnie odmieniło ich życie.


Pytanie, które odmieniło ich życie

Tego dnia obudził się i zmienił poranną rutynę. Zamiast czym prędzej uciekać do pracy tuż po przebudzeniu, przytulił żonę i zapytał ją: „Kochanie, co mógłbym dla ciebie zrobić, abyś poczuła się szczęśliwa?”. Ona, zupełnie zdziwiona i wciąż zraniona, odburknęła: „Posprzątaj w garażu”. Mimo iż mężczyzna oczekiwał zupełnie innej odpowiedzi, zacisnął zęby i spełnił prośbę żony. Na drugi dzień, tuż po przebudzeniu, zadał żonie to samo pytanie: „Kochanie, co mógłbym dla ciebie zrobić, abyś poczuła się szczęśliwa?”. Tym razem kobieta zażądała od męża sprzątnięcia łazienki. Mężczyzna spełnił również tę prośbę. Przez kolejne dni zadawał jej to samo pytanie i w odpowiedzi otrzymywał od żony konkretne zadania do spełnienia, bez jakiejkolwiek czułości czy odruchów wzruszenia. Po tygodniu żona zaczęła wyrażać swoje pragnienia nieco delikatniej, czasem się uśmiechnęła, przytuliła go. Po dwudziestu dwóch dniach stało się coś, czego on zupełnie się nie spodziewał. Na pytanie: „Kochanie, co mógłbym dla ciebie zrobić, abyś poczuła się szczęśliwa?”, otrzymał odpowiedź: „A co ja mogłabym zrobić dla ciebie, abyś ty był szczęśliwy?”.

Na pytanie: „Kochanie, co mógłbym dla ciebie zrobić, abyś poczuła się szczęśliwa?”, otrzymał odpowiedź: „A co ja mogłabym zrobić dla ciebie, abyś ty był szczęśliwy?”


recepta na udane małżeństwo

Miłość, która stała się ich codziennością

Od tamtej pory małżonkowie zadają sobie to pytanie każdego dnia. Zapoczątkowane przez mężczyznę życzliwość i troska stały się ich codziennością. Ich miłość powróciła na dawny tor. Smakują razem życie, odzyskali sens. Proste pytanie zadawane z miłością nadało ich życiu nowej jakości. Proste pytanie stało się ich receptą na udane małżeństwo.


Koniecznie przeczytaj!Ta historia pokazuje jak wiele może uczynić jeden drobny gest. Wystarczy tylko czasami zapomnieć o sobie i otworzyć oczy na pragnienia drugiego. Jesteśmy przecież ludźmi – istotami, które łakną miłości i w niej odnajdują spełnienie. Jeśli czujesz, że czegoś ci w życiu brakuje, zacznij kochać mocniej i okazywać dobro innym ludziom, szczególnie zatroszcz się o bliskie ci osoby. Zobaczysz, że miłość dzielona pomnaża się i odmienia życie. Odmienia wszystko. Zadaj mu to jedno pytanie, a wasze życie nabierze nowego wymiaru. Zadaj mu to jedno pytanie, a wasze małżeństwo będzie szczęśliwsze!

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top