Now Reading
5 sposobów na stworzenie wnętrza w stylu cottage

5 sposobów na stworzenie wnętrza w stylu cottage

wnętrza cottage

wnętrza w stylu cottage


Wnętrza w stylu cottage to przeciwieństwo powszechnie popularnego minimalizmu. Styl cottage, czyli styl wiejski, cechuje niesamowita przytulność, sielskość i przywiązanie do wiejskiej tradycji. Poznaj proste sposoby na stworzenie wnętrza w stylu cottage!


Wnętrza w stylu cottage swoje źródła mająw wiejskim budownictwie Anglii sprzed rewolucji przemysłowej. W wiejskich angielskich domach stawiano na naturalność, stąd ważnym elementem wnętrza cottagemeble wykonane z drewna naturalnego, a najlepiej delikatnie bielonego (co odróżnia wnętrza w stylu cottage od wnętrz rustykalnych, w których stawia się na wyeksponowanie naturalnych kolorów drewna).

Kolejną ważną cechą wnętrz w stylu cottage są naturalne kolory. Przy odwzorowywaniu angielskich wiejskich domów należy unikać krzykliwych barw i zastąpić je beżami, kolorami ziemi oraz kremowymi i pastelowymi odcieniami. We wnętrzach w stylu cottage znajdziemy klasyczne wzornictwo mebli. Wnętrza w stylu cottage wyróżnia także dbałość o wszechobecne detale.

Oto nasze sposoby na stworzenie wnętrza w stylu cottage przy pomocy prostych dodatków!


wnętrza cottage


Dużo zieleni w domu

Wnętrza w stylu cottage to wnętrza wypełnione zielenią, która koresponduje z sielskością dawnych angielskich domków. Dlatego właśnie przy tworzeniu wnętrz w stylu cottage powinniśmy zaopatrzyć się w naturalne rośliny zielone, które kojarzyć nam się będą z wsią, polami i lasami. Oprócz roślin, możemy ozdobić wnętrze tapetą w motywy roślinne.


Figurki, świece, skrzynie, szkatułki

Wnętrza w stylu cottage uwielbiają dodatki ceramiczne, wszelkiego rodzaju skrzynie, donice i szkatułki. Tym samym przy okazji aranżowania wnętrza w stylu cottage warto wykorzystać emaliowane garnki i rondelki oraz tradycyjną ceramikę. Postawmy też na nietuzinkowe akcesoria do przechowywania: puszki, słoiki, skrzyneczki i pojemniki. Zaopatrzmy się także w plecione dodatki, wiklinowe kosze oraz krzesła wykonane z wikliny.


wnętrza w stylu cottageFirany i zasłony

Kolejną cechą charakterystyczną wnętrza w stylu cottage są zamaszyste zasłony i firany wiszące w oknach. Doskonale sprawdzą się zasłony wykonane z naturalnych tkanin – bawełny czy lnu. Pamiętajmy także o stonowanych barwach zasłon. Najlepiej sprawdzą się zasłony w kolorach ziemi. Dobierając firanki do zasłon, postawmy na naturalne, ażurkowe tkaniny. Na stołach umieśćmy obszerne obrusy, a na półkach serwetki. Na sofach ułóżmy wielkie poduszki oraz koce i pledy.Otwarte półki na ścianach

We wnętrzach  w stylu cottage zauważyć można wiszące na ścianach otwarte półki. Możemy na nich umieścić książki, rośliny, donice, skrzyneczki i świece, a także serwety. Otwarte półki dają nam możliwość stworzenia kompozycji, która sprawdzi się zarówno we wnętrzach w stylach cottage, jak i we wnętrzach o innych stylach.


wnętrza cottageWnętrza w stylu cottage odznaczają się niezwykłą przytulnością. Zachęcamy do odtworzenia tego stylu w swoim domu czy mieszkaniu. Jeśli nie mamy możliwości stworzenia wnętrza w całości oddającego klimatu wiejskiego, warto pokusić się o odtworzenie choćby małej kompozycji w stylu cottage.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top