Now Reading
Jak znaleźć czas na wspólne rodzinne śniadanie? 5 prostych porad

Jak znaleźć czas na wspólne rodzinne śniadanie? 5 prostych porad

rodzinne śniadanie

Kochasz poranki i marzysz o celebrowaniu tego pięknego czasu? Uwielbiasz długie rodzinne śniadania, ale nie potrafisz znaleźć na nie czasu? W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak się zorganizować, aby móc cieszyć się pięknem wspólnie spędzonych chwil przy rodzinnym stole!


Rodzinne śniadanie: dlaczego warto je praktykować?

Śniadanie zjedzone w gronie najbliższych to najlepsze rozpoczęcie dnia! Wszystkie doskonale znamy powiedzenie: „Przez żołądek do serca”, które ma w sobie wiele prawdy. Posiłek przygotowany z troską o najbliższych zapewnia ich o naszej miłości i dodaje sił do pracy i realizowania kolejnych celów. Rozmowy przy śniadaniu mają niezwykłą moc sprawczą!

Wspólnie spędzony czas w gronie rodzinnym może być najlepszą motywacją do lepszej pracy, sumiennego wypełniania swoich obowiązków, a co najważniejsze – zachęca do zainteresowania się drugim człowiekiem.

Podczas wspólnych śniadań możemy porozmawiać z ukochanymi o naszych planach na dany dzień, podzielić się swoimi obawami, uzyskać wsparcie i obdarzyć nim innych.


Powolne poranki

Choć wszyscy cierpimy dzisiaj na deficyt czasu, wierzymy, że przy dobrej organizacji obowiązków jesteśmy w stanie znaleźć wolne chwile na spełnianie swoich małych codziennych marzeń. Jeśli marzysz o tym, aby jeść śniadanie wspólnie z mężem lub całą rodziną, koniecznie zawalcz o to i nie poddawaj się jeśli od razu nie znajdziesz na to tyle czasu ile byś chciała! Wdrożenie zmian często wymaga czasu i praktyki, więc bądź cierpliwa! Oto 5 zasad, których przestrzeganie pomoże Ci znaleźć czas na wspólne rodzinne śniadanie.


Zasada 1: Zaplanuj posiłki odpowiednio wcześniej

Pierwszą zasadą, która pomoże Ci znaleźć czas na wspólne śniadanie z rodziną jest zaplanowanie posiłków odpowiednio wcześniej. Spróbuj znaleźć jeden dzień w ciągu całego tygodnia, kiedy zaplanujesz posiłki na cały tydzień. Od razu stwórz listę niezbędnych produktów, które musisz kupić. Poświęć jedno popołudnie na przyrządzenie wybranych potraw, które mogą dłużej postać w lodówce. Dzięki planowi posiłków (w tym śniadań) Wasze życie nabierze większej harmonii i nie będziesz musiała co wieczór martwić się o posiłki na następny dzień.

rodzinne śniadanie

Zasada 2: Pieczywo kupujcie dzień wcześniej

Aby nie tracić cennego czasu poranku, pieczywo do śniadania kupcie popołudniem poprzedniego dnia. Takie rozwiązanie oszczędzi Wasz porankowy czas, który będziecie mogli spożytkować na wspólne długie śniadania. Unikniecie również stresu związanego z pośpiesznym wypadem do piekarni. Wyjątkiem od tej reguły może być sobota, kiedy wiele z nas ma dzień wolny i ma więcej czasu na zakup ciepłych bułeczek.


Zasada 3: Wstań 10 minut przed czasem

Sen krótszy o 10 minut nie będzie dla Ciebie wielką trudnością, a poranek dłuższy o te dziesięć minut pomoże Ci lepiej zorganizować śniadanie dla całej rodziny. Wstając 10 minut wcześniej zyskujesz naprawdę wiele! Możesz w tym czasie zaparzyć kawę dla siebie i męża oraz nakryć do stołu. Spróbuj, a przekonasz się sama!

rodzinne śniadanie

Zasada 4: Niech dzieci i mąż pomogą w przygotowaniach posiłku

Postaraj się rozsądnie rozdzielić obowiązki związane z przygotowaniem śniadania. Mężowi powierz pokrojenie pieczywa oraz zajęcie się najmniejszymi dziećmi, które same się sobą nie zaopiekują. Starszaki niech zajmą się wyjęciem na stół dżemów, miodu, twarogu i innych dodatków do kanapek. Ty możesz w tym czasie zrobić wszystko inne. Tym sposobem Wasze przygotowania wspólnego śniadania będą dużo bardziej zorganizowane i możecie mieć przy tym prawdziwą frajdę!


Zasada 5: Makijaż możesz wykonać przy porannej kawie

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie czasu może być wykonanie makijażu  podczas śniadania, przy porannej kawie. Tym sposobem nie tracisz cennego czasu z całą rodziną.

Makijaż możesz wykonywać będąc obok nich, co sprawi Ci wiele radości i satysfakcji. Aby ułatwić sobie wykonanie makijażu, ogranicz ilość swoich kosmetyków do minimum.

Zbierz je w jednej kosmetyczce wraz z potrzebnymi pędzlami. Dzięki takim ograniczeniom nie będziesz musiała przenosić 10 pędzli, 3 podkładów, bronzerów i rozświetlaczy codziennie od nowa. Kosmetyczkę wraz z lusterkiem trzymaj niedaleko kuchni i sięgaj po nią przy porannej kawie!

rodzinne śniadanie

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne dla wszystkich tych, którzy pragną spędzać czas poranków w rodzinnym gronie i cieszyć się wspólnie zjedzonym śniadaniem. Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami na lepszą organizację czasu!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top