Now Reading
Pałac Kamieniec: wyjątkowe miejsce z duszą

Pałac Kamieniec: wyjątkowe miejsce z duszą

Pałac Kamieniec to wyjątkowe miejsce, sprzyjające rodzinnym wycieczkom. Jego atmosfera wprost sprzyja wypocznynkowi, a położone nieopodal Sudety zachęcają do spędzenia czasu na łonie natury.


Lokalizacja

Pałac Kamieniec to luksusowa rezydencja położona w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, niedaleko miasta Kłodzka. Pałac otaczają majestatyczne Sudety i pola pełne malowniczych zbóż. Dookoła rezydencji znajdują się rozległe ogrody, w których znaleźć można wytchnienie od pędzącego trybu życia. Pałac Kamieniec to miejsce wprost przesiąknięte tradycją i historią. To miejsce, w którym wciąż można poczuć atmosferę dawnych lat.


pałac kamieniec


Historia Pałacu Kamieniec

Pałac Kamieniec został wzniesiony pod koniec XVIII wieku przez Hrabiego von Hartig, ówczesnego właściciela dóbr ziemskich. Największy rozkwit tej posiadłości przypada na lata 80. XIX wieku. Wówczas nowy właściciel rezydencji, Artur von Seherr-Thoss przebudował go i zmodernizował znajdujący się przy pałacu folwark.

Pałac rozkwitał aż do czasów powojennych, przetrwał II Wojnę Światową. W latach 1946-2009 pałac uległ potwornym zniszczeniom. W tych powojennych pałac pełnił funkcję mieszkalno-użytkową, a po wyprowadzce ostatnich mieszkańców w 2004 roku, stał się celem lokalnych wandali.

Dopiero w 2009 roku pałac znalazł się w rękach nowego właściciela, który zdecydował się wyremontować zrujnowany zabytek.


Architektura

Pałac Kamieniec urządzony jest w prowansalskim, iście królewskim i szlacheckim stylu. Wnętrza pałacu wydają się zarówno luksusowe, jak i przytulne i klimatyczne. Odtworzono je z niesamowitą dbałością o detale. W pałacu znajdziemy zarówno pokoje, jak i ogromną Jadalnię, Salę Kredensową, czy Bibliotekę. W pałacu dokonano rekonstrukcji obszernej klatki schodowej, której schody wykonane są z drewna dębowego.Oferta

Pałac Kamieniec oferuje różnorakie usługi. W pałacu możemy zarezerować dłuższy pobyt, albo samo zwiedzanie obiektu. Pałac jest także doskonałym miejscem na zorganizowanie ważnych uroczystości rodzinnych czy spotkań biznesowych.


pałac kamieniec


Zachęcamy do odwiedzenia Pałacu Kamieniec.

Swój pobyt możesz zarezerwować tutaj > 

2 komentarze

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top