Now Reading
Poświęć 5 minut dziennie, aby odzyskać utraconą przyjaźń!

Poświęć 5 minut dziennie, aby odzyskać utraconą przyjaźń!

Żyjemy w coraz szybszym tempie. Dni mijają w mgnieniu oka, a my często odczuwamy frustrację z powodu braku czasu na odpoczynek czy spotkania z przyjaciółmi. Jak w ciągłym pędzie zbliżyć się do znajomych i znaleźć dla nich czas? Poznaj proste czynności, dzięki którym szybko odbudujesz utraconą przyjaźń.


Porozmawiaj przez telefon

Choć ta czynność wydaje się banalna, to właśnie rozmowa najlepiej zbliża ludzi do siebie. Wystarczy, że wracając z pracy metrem zadzwonisz do koleżanki, z którą dawno nie rozmawiałaś. Zapytaj co u niej słychać, okazuj zainteresowanie jej życiem, nie mów tylko o sobie. Bądź dobrym słuchaczem i staraj się w rozmowie przekazywać tylko entuzjazm, dziel się dobrym słowem, nie narzekaj. Nawet pięciominutowa rozmowa zbliży Was do siebie i będzie impulsem do kolejnych rozmów i spotkań.


przyjaźń


Napisz do przyjaciółki, komentuj jej zdjęcia i relacje w social mediach

Social media mogą być doskonałym narzędziem do utrzymania kontaktu ze znajomymi. Pisanie wiadomości na Messengerze czy Instagramie, komentowanie zdjęć i relacji znajomych to dobre sposoby na podtrzymanie więzi wtedy, gdy brakuje nam czasu na dłuższe spotkania. Jeśli Twoi znajomi regularnie publikują wpisy w social mediach, to jesteś w stanie pozostać na bieżąco z życiem osobistym Twoich znajomych. Korzystaj z tych narzędzi właśnie w celu utrzymania znajomości.


Wyślij list lub prezent niespodziankę

Wszyscy uwielbiamy niespodzianki. Doskonałym sposobem na odbudowanie przyjaźni i znajomości jest wysłanie listu czy małego upominku wraz z krótkim liścikiem. Dzięki temu zaskoczysz znajomą, umilisz jej dzień i zachęcisz ją do skontaktowania się z Tobą. Możesz wysłać pocztówkę z wakacji, kartkę świąteczną czy imieninową, ale możesz także sprawić jej taką niespodziankę zupełnie bez okazji.


przyjaźń


Pamiętaj o urodzinach i imieninach

Pamiętanie o urodzinach i imieninach jest niezwykle ważne nie tylko w przypadku naszych bliskich, ale także w przypadku dalszych znajomych. Jeśli chcesz odbudować z kimś dawną relację staraj się pamiętać o jego urodzinach i imieninach wysyłając życzenia, a najlepiej dzwoniąc do tej osoby! Rozmowa zawsze zostanie odebrana lepiej niż wiadomość tekstowa.


przyjaźń


Odbudowanie znajomości z niegdyś bliską nam osobą wcale nie jest takie trudne. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby nawiązać z kimś kontakt i odzyskać utraconą przyjaźń. Zachęcamy do skorzystania z naszych porad i podzieleniu się swoimi sposobami na utrzymywanie relacji przy napiętym grafiku i natłoku zajęć.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top