Now Reading
3 rzeczy, które każdy ojciec powinien podarować swojej córce

3 rzeczy, które każdy ojciec powinien podarować swojej córce

ojciec i córka

Najpiękniejszym prezentem jaki rodzice mogą podarować swoim dzieciom jest wspólnie spędzony czas. Dotyczy to wszystkich relacji, jednak dzisiejszy wpis chcemy poświęcić wyjątkowej relacji ojca i córki. Co każdy tata powinien podarować swojej córce? Poznaj bezcenny dar, którego nie da się kupić.


1. Poczucie własnej wartości

Każdy tata powinien zapewnić swoją córkę, że jest dla niego najpiękniejsza na świecie. To niezwykle ważny komunikat, bez którego dziewczynka nie zbuduje zdrowego i stabilnego poczucia własnej wartości. Każda dziewczynka potrzebuje zapewnienia o tym, że jest wyjątkowa i piękna, bo tylko w poczuciu akceptacji będzie w stanie rozwinąć w przyszłości swoją kobiecą duszę.

Co więcej, dziewczynka, która słyszy od taty, że jest piękna i kochana, nie będzie szukała potwierdzenia swojej wartości w relacjach z innymi ludźmi, często toksycznymi.

Stabilne poczucie własnej wartości sprawi, że kobieta odkryje w sobie to, co w niej najpiękniejsze, obdarzy tym świat i bliskich sobie ludzi.

ojciec i córka


2. Szacunek do siebie samej

Dziewczynka, której tato zapewnia ją o jej wyjątkowości, zyskuje szacunek do siebie samej. Dzięki temu potrafi w przyszłości rozeznać komu rzeczywiście na niej zależy, a kto traktuje ją niewłaściwie. Taka roztropność jest cechą, bez której nie da się stworzyć silnych i zdrowych relacji, szczególnie z mężczyznami.

Tato, który mówi córce o jej pięknie, jej dobru i twórczym potencjale, uczy ją, że jedną z ważniejszych cech trwałych i dobrych więzów z innymi ludźmi jest wzajemny podziw i szacunek. Zapewnianie córki o jej pięknie i wyjątkowości jest zatem najlepszą inwestycją i najtrwalszym kapitałem, który zaprocentuje w przyszłości.

ojciec i córka


3. Miłość i szacunek do żony

Jest jeszcze jeden „prezent”, bez którego dwa poprzednie nie mają najmniejszego sensu. Mężczyzna, który chce, aby jego córka czuła się kochana i wartościowa, musi w dobry sposób traktować swoją żonę. Dziewczynka, która widzi, że jej tato dobrze traktuje jej mamę, zyskuje do niego zaufanie. Mąż powinien więc najpierw zadbać o dobrą relację ze swoją żoną, co stanie się pierwszym i najważniejszym prezentem dla małego dziecka.

Widząc piękną relację rodziców, córeczka wierzy we wszystko, co powie jej tata czy mama, ale przede wszystkim – wierzy w miłość.

Zachęć dzisiaj swojego męża do spędzenia czasu z córką. Zapewnij im czas i miejsce do zabawy czy na pogaduchy. Pomóż mu stworzyć trwałą relację z córką i naucz go, że najcenniejszym prezentem jaki może podarować swojemu dziecku jest wspólnie spędzony czas.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top