Now Reading
Biżuteria: jak kupować złoto i srebro?

Biżuteria: jak kupować złoto i srebro?

klasyczne dodatki

W dzisiejszym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki, dzięki którym dowiesz się na co należy zwracać uwagę kupując biżuterię wykonaną ze złota i srebra. Sprawdź nasze porady i ciesz się dobrą jakością nabytych błyskotek!


Biżuteria: jak zacząć?

Nie masz w swojej szkatułce zbyt wielu złotych czy srebrnych wyrobów i chciałabyś to nadrobić? A może szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Naszym zdaniem, w obu przypadkach najlepszym pomysłem będzie zakup czegoś absolutnie klasycznego, stonowanego i ponadczasowego. Dlaczego? A to dlatego, że klasyka jest najbardziej uniwersalna – pasuje do wielu stylizacji, a co więcej – nigdy nie wychodzi z mody!


Próby kruszców

Kupując biżuterię koniecznie zwróć uwagę na próbę kruszcu, z jakiego jest wykonana. Zazwyczaj numer próby złota bądź srebra odciśnięta jest (a przynajmniej powinna być!) na danej ozdobie. 

Istnieje kilka prób kruszców. Jeśli chodzi o złoto i srebro, warto pamiętać o tym, że kruszce te są bardzo miękkim tworzywem. W związku z tym do złota i srebra dodaje się inne metale, aby srebrne i złote wyroby były trwalsze.

Istnieje kilka prób złota: pierwsza próba– 960, druga – 750, trzecia – 585, czwarta – 500, piąta – 375 i szósta – 333. Najlepszą próbą złota jest próba 585 i to tego oznaczenia powinnyśmy szukać na złotej biżuterii. 

Jeśli chodzi o próby srebra, wyróżniamy następujące próby tego kruszcu: 999, 925, 875, 830 i 800. Najlepszą próbą srebra jest próba 925. Biżuteria wykonana z takiej próby srebra jest najtrwalsza, będzie też najwolniej czernieć.


Aeterie.com

Nie kupuj rzeczy pozłacanych i posrebrzanych!

Staraj się nie kupować biżuterii jedynie pozłacanej bądź posrebrzanej. Choć taki zakup może się wydawać kuszącą propozycją ze względu na niższą cenę wyrobów jedynie pozłacanych, zdecydowanie odradzamy taką „inwestycję”. Zdecydowanie lepiej odłożyć większą sumę na coś porządnego. 

Wyroby wykonane z najlepszej próby złota i srebra nie tracą swoich właściwości. Zakup złota może być wspaniałą inwestycją, a skarby przechowywane w szkatułkach mamy czy babci mogą stać się wielopokoleniową pamiątką. Rodzaje kamieni i zapięć

Kupując biżuterię, zwróć także uwagę na rodzaj kamieni danego wyrobu jubilerskiego. Czy biżuteria ozdobiona jest kamieniami szlachetnymi czy półszlachetnymi? Czy rodzaj kamienia i próby złota jest adekwatny do ich ceny? Zwróć także uwagę na jakość zapięcia łańcuszka bądź bransoletki. Sprawdź, czy kolczyki-wkręty mają porządne zapięcia, których nie zgubisz po pierwszym założeniu.  


biżuteria
Aeterie.com

Biżuteria z duszą

Kupując biżuterię kierujemy się głównie walorami estetycznymi. Często też ulegamy trendom i decydujemy się na zakup modnych modeli łańcuszków czy fikuśnych pierścionków. Naszym zdaniem warto kupować coś, co będzie klasycznym uzupełnieniem naszej garderoby. Warto kupować biżuterię, która będzie odzwierciedlać naszą delikatność. Warto kupować coś, co nie znudzi nam się szybko i będzie pasowało do wielu różnych okazji.


Aeterie.com

Warto kupować coś wyjątkowego, coś „z duszą”! Coś, z czego cieszyć się będą w przyszłości nasze córki, wnuczki i prawnuczki. Piękna, dobra jakościowo i wyjątkowa biżuteria może stać się prawdziwym rodzinnym skarbem. 

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top