Now Reading
Makijaż świąteczny: pokreśl swoje naturalne piękno!

Makijaż świąteczny: pokreśl swoje naturalne piękno!

makijaż świąteczny

W czasie Świąt chciałybyśmy wyglądać jak najpiękniej – to naturalne kobiece pragnienie! W dzisiejszym artkule podpowiadamy jak stworzyć delikatny makijaż świąteczny, który podkreśli nasze naturalne piękno! Sprawdź!


Minimalizm

Najpiękniejszy makijaż to taki, który podkreśli naturalne piękno kobiety, uwydatni jej atuty i ukryje drobne mankamenty czy niedoskonałości. Uważamy, że w kwestii makijażu najlepiej kierować się zasadą minimalizmu – im mniej nakładamy na twarz, tym lepiej! Prostota bardzo często jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem, choć my same w to nie wierzymy.

Dlatego właśnie polecamy skupić się na jakości produktów, które nakładamy na twarz, a nie na ich ilości. Nakładając zbyt wiele produktów, możemy – często nieświadomie – osiągnąć przerysowany efekt, niekoniecznie naturalny. Starajmy się malować uważnie, z rozsądkiem dobierajmy produkty i nie podążajmy ślepo za modą. Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko, co modne, będzie służyło nam samym.


makijaż świąteczny

Aeterie.com


Pielęgnacja

Pierwszą złotą zasadą dobrze wykończonego makijażu jest skuteczna pielęgnacja. Postaraj się dbać o swoją cerę każdego dnia, a przed nałożeniem makijażu „na wielkie wyjście” szczególnie! Dokładnie oczyść twarz przy pomocy żelu, wykonaj peeling, aby złuszczyć naskórek. Jeśli masz cerę tłustą, możesz skorzystać też z plastrów oczyszczających zaskórniki na nosie. Potem nałóż maseczkę i pozwól jej się wchłonąć, pozostawiając ją na twarzy około 15 minut. Na koniec zadbaj o skórę wokół oczu – nałóż krem nawilżający, wklepując go delikatnie. Wykonaj również peeling ust, a potem nałóż na nie balsam. Tak wypielęgnowana cera będzie najlepiej przygotowana na przyjęcie produktów makijażowych.Barwy świąteczne

Jaki makijaż najbardziej będzie pasował na Świąteczną kolację czy dzień spędzony w gronie rodzinnym? Naszym zdaniem warto postawić na błysk oka i cery oraz mocniej podkreślone usta! Nie bez przyczyny Święta kojarzą nam się z kolorem bordowym i czerwonym. Dlaczego by zatem nie podkreślić ust tym kolorem? Postaw na czerwień ust i złoto powiek!

Aeterie.com

Makijaż świąteczny krok po kroku

  1. Nałóż na twarz podkład (jeśli masz nieskazitelną cerę, możesz nałożyć korektor rozświetlający na okolice czoła, oczodołów, nosa i brody).
  2. Zadbaj o rozświetlenie okolicy oczu – nałóż korektor rozświetlający.
  3. Delikatnie przypudruj strefę T przy pomocy pędzla lub gąbeczki.
  4. Podkreśl brwi przy pomocy kredki, pomady bądź zwykłego cienia do powiek.
  5. Na przymknięte powieki wklep korektor pod oczy.
  6. Na ruchomą powiekę nałóż rozświetlacz lub ulubiony cień do powiek w kolorze złotym.
  7. Załamanie powieki podkreśl bronzerem lub delikatnym brązowym cieniem do powiek.
  8. Zalotką podkręć rzęsy i wytuszuj je ulubioną maskarą.
  9. Policzki pokreśl różem, a kości policzkowe rozświetlaczem.
  10. Usta umaluj ulubioną szminką w kolorze czerwonym lub bordowym. Jeśli chcesz, aby kolor ust lepiej się utrzymał, najpierw użyj konturówki w kolorze zbliżonym do koloru szminki.

Stwórz świąteczny retro look!


Mamy nadzieję, że nasza propozycja makijażu świątecznego przypadnie Wam do gustu! Zachęcamy do jego odtworzenia, zrobienia sobie zdjęcia i oznaczenia nas na Instagramie!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top