Now Reading
Jak zadbać o atmosferę przy wigilijnym stole?

Jak zadbać o atmosferę przy wigilijnym stole?

Wigilia

Już niebawem wszyscy zasiądziemy przy wigilijnym stole, aby świętować najpiękniejszy czas w roku i cieszyć się obecnością bliskich nam osób. Co zrobić, aby przeżyć Święta w pokoju, radości i w atmosferze wzajemnego zrozumienia? Jak zadbać o atmosferę przy wigilijnym stole? Oto nasze porady!


Porządki nie są najważniejsze

Choć wszystkim nam bardzo zależy na jak najlepszym przygotowaniu domu i stołu wigilijnego, pamiętajmy, że to nie porządek jest najważniejszy. Oczywiście, należy włożyć jak najwięcej wysiłku w to, aby przygotować nasz dom na nadejście Świąt, jednakże nie może się to odbywać kosztem naszych wzajemnych relacji.

Pamiętaj o tym (i nieustannie przypominaj o tym swoim domownikom), że w całym tym przedświątecznym szale najważniejsze jest to, aby być razem i być dla siebie dobrym! Czasem warto porzucić nasze perfekcjonistyczne wizje i marzenia o idealnie wysprzątanym domu – chociażby po to, aby uniknąć kłótni tuż przed wieczerzą wigilijną.


Wigilia

Rozdziel obowiązki odpowiednio wcześniej

Mogłabyś odpowiedzieć: „łatwo powiedzieć, trudniej zrobić!”. Tak, to prawda! Jeśli jednak najbardziej zależy nam na dobrej atmosferze w domu, a nie na lśniącej podłodze w kuchni, wówczas dużo łatwiej jest być wyrozumiałym dla innych.

Dobrym sposobem na uniknięcie konfliktów przy jednoczesnym przygotowaniu domu do Świąt, będzie przygotowanie planu zadań dla każdego domownika już o poranku. Jeśli Ty chciałabyś zająć się przygotowywaniem wigilijnych potraw, mężowi i dzieciom powierz ubranie choinki. Ponadto, niech mąż odkurzy dom przed samą wieczerzą. Dzieci niech zadbają o porządek we własnym pokoju. Najstarszej pociesze (o ile jest już na tyle duża) możesz powierzyć uprasowanie ubrań dla całej rodziny. Przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie uniknąć wielu stresujących sytuacji!Nade wszystko starajcie się być dla siebie mili

Jeśli już nadejdzie trudna chwila, postarajcie się zacisnąć zęby i spojrzeć na siebie z miłością. Zanim pozwolisz sobie dać upust emocjom, spróbuj policzyć w myślach do dziesięciu i uśmiechnąć się. Pomyśl sobie, że wszczynanie kłótni byłoby najgorszym z możliwych rozwiązań. Dużo łatwiej rozwiązać jakiś problem wtedy, gdy jest się dla siebie miłym.


Wigilia

Odłóżcie telefony, wyłączcie telewizor

Choć ta rada może wydawać się dość oczywista, naszym zdaniem należy o niej wspomnieć. Zadbajmy o to, aby telefony nie przeszkodziły nam w celebrowaniu wyjątkowych i spokojnych chwil w rodzinnym gronie. Polecamy ustalić z domownikami zasadę, co do której stosować się mają wszyscy: nie zabieramy ze sobą telefonów gdy zasiadamy do stołu. Na wszelkie wiadomości z życzeniami zdążymy odpisać później. Przy stole poświęćmy nasz czas tylko najbliższym.


Wigilia

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam przeżyć czas przygotowań do Świąt w dobrej i miłej atmosferze, a wtedy Wigilia i świąteczne dni będą dla Was prawdziwie piękne. Cała redakcja Enfemine życzy Czytelniczkom pięknych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top