Now Reading
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

postanowienia noworoczne

Święta, Święta i po Świętach… Nadchodzi czas wprowadzania największych zmian. Chyba wszystkie mamy już w głowach pomysły na tegoroczne postanowienia noworoczne. Czy jednak wiemy jak w nich wytrwać? Dowiedz się jak najskuteczniej zmotywujesz się do wprowadzenia zmian w swoim życiu!


Czas sprzyjający zmianom

Zacznijmy od tego, że choć zmiany możemy wprowadzać nieustannie, to Nowy Rok zdecydowanie sprzyja planowaniu i dokonywaniu życiowych modyfikacji. Jednak naszym zdaniem klucz do sukcesu wcale nie tkwi w magicznej dacie 1 stycznia, a w naszym podejściu do samych siebie i naszych nowych planów.

Planowanie postanowień noworocznych rozpocznij od krótkiego podsumowania ubiegłego roku. Co udało Ci się zrealizować? W czym nie udało Ci się wytrwać? Z jakiego powodu nie dowiodłaś czegoś do końca? Analizuj i wyciągaj wnioski, bo to one mogą być gwarantem Twojego sukcesu w tym roku!

Jeśli dobrze zinterpretujesz sukcesy i porażki z ubiegłego roku, prawdopodobieństwo wytrwania w postanowieniach na kolejny rok jest znacznie wyższe. Dokonaj autorefleksji. Przeanalizuj to, co już za Tobą i z uśmiechem zaplanuj życie na kolejne – tym razem – 366 dni!


postanowienia noworoczne

Zdrowe podejście

Planując nowe wyzwania, pamiętaj o jednej fundamentalnej prawdzie: bądź dla siebie dobra i nie porównuj się z innymi! Staraj się realnie patrzeć na swoje możliwości wytrwania w postanowieniach i nie wymagaj od siebie zbyt dużo. Często źródłem porażek są zbyt ogólnie sformułowane cele i za duże wymagania. Zaplanuj swój cel przy pomocy metody małych kroków. Wyznacz sobie terminy wykonania kolejnych etapów danego postanowienia. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie rozpaczaj, ale zacznij działać ze zdwojoną siłą. Potrafisz to!

Pamiętaj też o tym, że masz być sobą. Nie porównuj swoich postanowień noworocznych z postanowieniami koleżanek, ciotek i blogerek. Patrz na siebie i analizuj tylko swoje życie. Nie trać czasu na porównywanie się z innymi. W 100% skup się na swoich celach, a zobaczysz, że urosną Ci skrzydła, na których pofruniesz do gwiazd!


postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne. Jak w nich wytrwać?

Oto nasz własny zbiór zasad wskazujących właściwe podejście na drodze do wypełniania postanowień noworocznych:

  1. Zanim spiszesz kolejne postanowienia noworoczne, wróć do tych starych i przeanalizuj miniony rok.
  2. Wyciągnij wnioski: czemu zawdzięczasz swój sukces, a co było przyczyną porażek w minionym roku?
  3. Odetchnij głęboko i zastanów się nad czym chciałabyś popracować w tym roku. Jakie dziedziny Twojego życia wymagają spisania postanowień noworocznych?
  4. Spisz na kartce (nie w plannerze, na to przyjdzie czas później!) swoje postanowienia noworoczne.
  5. Zrób sobie herbatę i odłóż kartkę z postanowieniami.
  6. Po 30 minutach powróć do analizy nowych postanowień. Zastanów się, które z nich nie są zgodne z Twoimi pragnieniami? Które napisałaś tylko pod wpływem innych osób niż ty sama? Które postanowienia są zbyt ogólne? Wykreśl je natychmiast!
  7. Zbyt ogólnie sformułowane postanowienia noworoczne zastąp bardziej szczegółowymi.
  8. Wyznacz konkretne etapy w każdym z postanowień i określ do kiedy chcesz dojść do tych etapów.
  9. Przeredagowane postanowienia noworoczne wpisz do kalendarza bądź plannera.
  10. Uśmiechaj się do życia i staraj się wypełniać postanowienia noworoczne, jednak jeśli coś Ci nie wyjdzie… nie rozpaczaj, a działaj dalej!


I ostatnia najważniejsza zasada brzmi: „Nie dąż do bycia lepszym od kogoś. Dąż do bycia lepszym od tego, kim byłeś uprzednio”!


postanowienia noworoczne

Zostawiamy nasze Czytelniczki z tą piękną myślą zawartą w przywołanym przez nas cytacie. Życzymy Wam, drogie Panie, aby każdy dzień roku 2020 był dla Was absolutnie wyjątkowy. Czyńcie świat piękniejszym i pamiętajcie, że piękno i dobro jest w Was samych!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top