Now Reading
Pielęgnacja dłoni i paznokci krok po kroku

Pielęgnacja dłoni i paznokci krok po kroku

pielęgnacja dłoni

Która z nas nie boryka się z problemem przesuszonych dłoni, szczególnie w sezonie jesień-zima? W dzisiejszym artykule znajdziesz krótki i treściwy poradnik, który wskaże Ci jak zadbać o dłonie i paznokcie w pięciu prostych krokach. Poznaj prostą i naturalną pielęgnację dłoni i paznokci!


Pielęgnacja dłoni i paznokci

Przesuszone dłonie to odwieczny problem wszystkich kobiet. A przecież wszystkie dobrze wiemy, że dłonie są niejako wizytówką kobiety, dlatego powinnyśmy dbać o ich estetyczny wygląd. Pierwsza rada, jaką chcemy przekazać dotyczy noszenia rękawiczek. Pamiętajmy o tym, szczególnie gdy temperatura się obniża, powietrze staje się coraz bardziej wilgotne, a spacerom towarzyszą chłody i nieprzyjemne powiewy zimnego wiatru. O noszeniu rękawiczek powinnyśmy pamiętać zawsze i wszędzie.

W dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek jak zadbać o przesuszone dłonie i zniszczone paznokcie krok po kroku. Przygotuj w swoim domu małe SPA i poświęć swoim dłoniom jedną godzinę raz w tygodniu! Oto prosta pielęgnacja dłoni i paznokci!


Krok 1: wymoczenie dłoni

Przygotuj małą miseczkę, w której zmieścisz obie dłonie. Na dno wsyp odrobinę soli do kąpieli i olejku eterycznego. Jeśli jednak nie masz takich środków, spokojnie możesz użyć mydła w płynie. Do miski wlej gorącą wodę. Usiądź wygodnie w fotelu i wymocz swoje dłonie w tak przygotowanym roztworze. Poświęć na to minimum 20 minut. Gdy napar będzie stygł, możesz dolać do niego odrobinę wrzącej wody.Krok 2: peeling dłoni

Po 20 minutach moczenia dłoni w naparze, wykonaj peeling dłoni – dość ważny krok w procesie naturalnej pielęgnacji dłoni i paznokci.  Możesz wykorzystać w tym celu zwykły peeling do ciała. Możesz także przyrządzić taki peeling samodzielnie przy pomocy cukru i miodu. Wykonaj masaż dłoni, dokładnie wmasowuj ziarenka peelingu w miejsca, które tego szczególnie potrzebują. Zwróć uwagę na dokładne wypeelingowanie skórek przy paznokciach.


Krok 3: wygładzenie i wypolerowanie paznokci

Gdy na dłoniach nie ma już zrogowaciałego naskórka, możesz zabrać się za piłowanie i wypolerowanie paznokci. Pamiętaj, że najlepiej robić to przy pomocy pilnika, stosując jednostronne ruchy. Piłowanie paznokci we wszystkie strony może przynieść odwrotny efekt niż ten przez nas oczekiwany. Po spiłowaniu paznokci wypoleruj je przy pomocy polerki, następnie poodsuwaj skórki przy pomocy metalowego poletka bądź drewnianych patyczków, a potem pozbądź się zbędnych skórek przy pomocy żelu usuwającego suche skórki.Krok 4: maska nawilżająca na dłonie i paznokcie

Tak wypielęgnowane dłonie otul specjalną maską bądź ulubionym kremem do rąk. Na paznokcie i skórki możesz nałożyć czyste masło shea, które działa na zniszczone paznokcie lepiej niż jakakolwiek inna odżywka. Pozwól swoim dłoniom wchłonąć kosmetyki, posiedź z maską czy kremem 10 minut, następnie przejdź do kolejnego kroku.Krok 5: nałożenie lakieru na paznokcie i oliwki na skórki

Na wypielęgnowane paznokcie nałóż ulubiony lakier. Jeśli chcesz, aby utrzymał się na paznokciach wyjątkowo długo, zastosuj także bazę (najlepiej w tym celu sprawdzi się odżywka do paznokci) i nabłyszczający topcoat. Ten ostatni preparat przyspieszy także proces wysychania lakieru i przedłuży jego trwałość.
A Wy, Drogie Panie jak dbacie o swoje dłonie? Macie jakieś sprawdzone sposoby, którymi chciałybyście się z nami podzielić? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach! Pielęgnacja dłoni i paznokci dodaje nam przecież pewności siebie, dbajmy więc o nie!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top