Now Reading
Walentynki: przepis na udany wieczór i 3 propozycje wyjątkowych randek!

Walentynki: przepis na udany wieczór i 3 propozycje wyjątkowych randek!

walentynki

Nie masz pomysłu na Walentynki? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób owocnie i wartościowo spędzić walentynkowy wieczór. Nasze propozycje możesz wykorzystać również przy innych okazjach, nie tylko 14 lutego. Poznaj przepis na udaną randkę i 3 pomysły na wyjątkowe spotkanie z ukochanym!


Przepis na udaną randkę


Wyjdźcie naprzeciw Waszym potrzebom

Sekretem wyjątkowych randek jest otwartość na drugiego człowieka – chodzi przecież o spotkanie dwóch kochających się osób. Organizując randkę (nie tylko tę walentynkową), zawsze starajcie się wychodzić naprzeciw Waszym obecnym potrzebom. Może dawno nie mieliście wystarczającej ilości czasu na szczerą rozmowę? A może potrzebujecie leniwego (co nie znaczy złego!) odpoczynku, bo przytłoczył Was nadmiar obowiązków i trosk dnia codziennego? Postarajcie się poświęcić chwilę na zastanowienie się, czego w danej chwili potrzebujecie. Już samo przygotowanie do randki i rozmowa o niej bardzo Was do siebie zbliży.


Wyrzućcie z głów filmowe scenariusze

Bardzo często realną przeszkodą, z którą zmagają się pary, jest przesadne skupienie się na idealnych wyobrażeniach filmowych randek. Kobieta marząca o kreacji jak z filmu i drogiej kolacji. Mężczyzna rezerwujący w ostatniej chwili stolik w zatłoczonej restauracji. Brzmi znajomo? Nie róbcie tego za wszelką cenę. Zastanówcie się, czy naprawdę potrzeba Wam tych drogich kolacji? Czy może tak naprawdę tęsknicie za sobą i za intymną rozmową?

Nie chodzi o to, aby nie mieć marzeń – chodzi o to, aby dopasować oczekiwania do rzeczywistości. Być może ostatnią rzeczą, o jakiej marzy Twój mąż zmęczony po całym dniu pracy, jest wyjście do restauracji, ale Ty uparcie tkwisz przy swoim pragnieniu? Pomyśl, czy będziesz bardziej szczęśliwa, gdy zjesz pyszny i drogi posiłek w atmosferze napięcia (bo mąż jest zmęczony), czy wtedy, gdy odpoczniesz razem z ukochanym w domowym zaciszu, ale w atmosferze miłości i zrozumienia? Może Twój ukochany, zauroczony Twoją empatyczną postawą, odwdzięczy się wyjściem do restauracji w niedalekiej przyszłości?


walentynki

Nie chodzi o to, aby nie mieć marzeń – chodzi o to, aby dopasować oczekiwania do rzeczywistości!

Myślcie o drugiej osobie, a nie o sobie samym

Dwa powyższe punkty można by sprowadzić do jednego prostego zdania – staraj się sprawić radość ukochanej osobie. Gdyby w każdym związku małżonkowie myśleli o czynieniu dobra względem drugiej strony, zapewne diametralnie spadłby odsetek rozwodów. A przecież o to chodzi w miłości! O dawanie, a nie o branie! O obdarowywanie dobrem drugiej osoby. O troszczenie się o stan jej samopoczucia, o jej wewnętrzne spełnienie. Zacznij obdarzać męża dobrem, zaraź go taką postawą, a zobaczysz, że on odwdzięczy się tym samym! Możesz o tym przeczytać w jednym z naszych najpoczytniejszych artykułów, znajdziesz go TU.


Propozycje wyjątkowych randek

Jeśli brakuje Ci pomysłu na twórcze spędzenie walentynkowego wieczoru razem z ukochanym, możesz skorzystać z naszych propozycji. Pamiętaj jednak, aby dopasować te pomysły do Waszych aktualnych potrzeb.


Wieczór wspomnień przy blasku świec

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na rozbudzenie w sobie zakochania i miłości, jest powrót do pięknych wspomnień wspólnie przeżytych chwil. Usiądźcie wygodnie w intymnej atmosferze. Zadbajcie o aromatyczną herbatę i domowe przekąski. Otulcie się blaskiem świec i… zacznijcie wspominać. Może warto powrócić w rozmowach do dnia, w którym się poznaliście? A może chcielibyście powspominać piękną podróż z dawnych lat? Wspaniałą pomocą będą zdjęcia, które przypomną Wam, że największe szczęście daje Wam wspólnie spędzony czas.Wspólnie przyrządzony posiłek

Przez żołądek do serca… Z pewnością znasz takie powiedzenie, w którym kryje się wiele prawdy! Wspólne przygotowanie posiłku oraz jego powolne spożycie może Was niesamowicie do siebie zbliżyć. Spróbujcie przygotować takie danie, którego nie bylibyście w stanie ugotować w codzienności. Zadbajcie o powolność, o niecodzienność i tym samym o wyjątkowość tego spotkania. Zadbajcie o piękne nakrycia przy stole, o zachwycenie się tą prostą, a zarazem tak niezwykłą chwilą.


walentynki

Film, który zmotywuje Was do walki o piękną miłość!

Kolejnym pomysłem na spędzenie walentynkowego wieczoru będzie obejrzenie filmu z wartościowym przesłaniem. Odradzamy wszelkie komedie romantyczne, a zachęcamy do poświęcenia czasu na taką ekranizację, która zmotywuje Was do walki o dobrą relację i piękną miłość. Wspaniałą propozycją filmową na walentynkowy wieczór będzie film „Braveheart – waleczne serce” Mela Gibsona. Opis tej wyjątkowej ekranizacji, jak i propozycje innych wyjątkowych filmów, znajdziesz w osobnym artykule na naszym portalu.


Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą Wam pięknie przeżyć walentynkowy wieczór i zadbać o wzmocnienie relacji z ukochanym. Życzymy Wam owocnych randek, które będziecie chciały powtarzać coraz częściej!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top