Now Reading
Naturalna pielęgnacja twarzy: co powinnaś mieć w swojej kosmetyczce?

Naturalna pielęgnacja twarzy: co powinnaś mieć w swojej kosmetyczce?

Naturalna pielęgnacja twarzy

Jeśli odpowiednio zadbamy o skórę twarzy, ta odwdzięczy się naturalną promiennością. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie produkty okażą się niezbędne dla zdrowia Twojej twarzy. Poznaj sekret naturalnej pielęgnacji twarzy!


Naturalna pielęgnacja twarzy

Naturalna pielęgnacja twarzy to pielęgnacja oparta na prostocie. To pielęgnacja skoncentrowana na indywidualnych potrzebach naszej skóry. Dobierając produkty do pielęgnacji twarzy, powinnyśmy kierować się przede wszystkim kondycją naszej cery. Inne produkty przydadzą nam się latem, a inne zimą.

Co jest najważniejsze w pielęgnacji twarzy? Systematyczność. Żaden, nawet najdroższy kosmetyk nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeśli nie będziemy stosowały go regularnie. Najlepiej więc zaplanować sobie kiedy zastosujemy peeling czy maseczkę. Niektórych produktów nie powinno się przecież stosować codziennie. Na końcu tego artykułu znajdziesz przykładową rozpiskę zabiegów pielęgnacyjnych z przydzieleniem ich do poszczególnych dni tygodnia.


Naturalna pielęgnacja twarzy: kosmetyczny must-have!

Poniżej znajdziesz spis produktów, które pomogą Ci zadbać o równowagę Twojej twarzy. Wszystkie te kosmetyki przyporządkować możemy do trzech większych kategorii: oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie. Warto zatroszczyć się o to, aby w naszych zasobach kosmetycznych znalazł się choć jeden produkt z każdej kategorii. Oto one:

 • Produkt do demakijażu
 • Żel do mycia twarzy
 • Peeling
 • Tonik
 • Olejek lub serum
 • Krem pod oczy
 • Krem z filtrem
 • Krem do twarzy
 • Produkt pielęgnujący usta


Naturalna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Do zadbania o dobrą kondycję skóry twarzy naprawdę nie potrzeba wiele, wystarczy systematycznie wdrażać nowe zasady. Oto kilka prostych kroków, dzięki którym zadbasz o skórę twarzy!


Pielęgnacja poranna       
 1. Przemycie twarzy żelem oczyszczającym
 2. Tonizacja cery – tonik bądź esencja
 3. Nawilżenie okolic oczu
 4. Nałożenie kremu z filtrem (i kremu na dzień – opcjonalnie)
 5. Nawilżenie ust

Pielęgnacja wieczorna
 1. Demakijaż twarzy – płyn micelarny lub olejek
 2. Oczyszczenie twarzy – żel do mycia twarzy
 3. Peeling ust
 4. Tonizacja cery – tonik bądź esencja
 5. Nawilżenie twarzy – olejek lub serum nawilżające
 6. Nawilżenie okolic oczu
 7. Wzmocnienie działania serum lub olejku – nałożenie kremu na noc
 8. Nawilżenie ust


Plan pielęgnacyjny

Jak już wspominaliśmy, w pielęgnacji twarzy najważniejsza jest systematyczność. Aby ułatwić sobie pamiętanie o stosowaniu różnych zabiegów pielęgnacyjnych, przygotowaliśmy przykładowy plan pielęgnacyjny na cały tydzień. Znajdziesz w nim te zabiegi, które wykonujemy jedynie od czasu do czasu. Możesz dodawać je do wyżej wymienionych wieczornych schematów pielęgnacyjnych.

Poniedziałek – peeling twarzy

Wtorek – troska o okolice oczu. Maseczka z plasterków ogórka. Połóż je na powieki na dziesięć minut i pozwól sobie na chwilę relaksu.

Środa – maseczka nawilżająca twarz, masaż twarzy 

Czwartek – plastry oczyszczające nos

Piątek – odpoczynek 

Sobota – peeling drobnoziarnisty lub oczyszczenie twarzy przy pomocy szczoteczki pielęgnacyjnej.

Niedziela – maseczka w płachcieMamy nadzieję, że nasz poradnik pielęgnacyjny okaże się pomocny dla Naszych Czytelniczek! A jakie są Wasze sekrety zdrowej skóry i sposoby na naturalną pielęgnację twarzy? Czekamy na odpowiedzi w komentarzach!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top