Now Reading
Dlaczego warto mieć rodzinne zwyczaje? Poznaj 4 aktywności angażujące całą rodzinę!

Dlaczego warto mieć rodzinne zwyczaje? Poznaj 4 aktywności angażujące całą rodzinę!

rodzinne zwyczaje

Chciałabyś wpłynąć na jakość Waszych rodzinnych relacji? Poznaj siłę rodzinnych zwyczajów! Przedstawiamy 4 rodzinne zwyczaje, których praktykowanie znacznie polepszy Wasze wzajemne stosunki, podbuduje miłość i da Wam szczęście!


Rodzinne zwyczaje

Rodzinne zwyczaje dają członkom rodziny poczucie przynależności i spełnienia. Każda rodzina powinna mieć swoje „rytuały” – zajęcia, które stanowią o sposobie jej stylu życia. Każdy dzień może być doskonałą okazją do praktykowania określonego zwyczaju, jednak w dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić nieco bardziej czasochłonne rodzinne zajęcia, które mogą być doskonałym sposobem spędzenia wolnego niedzielnego czasu.

Proponujemy każdą niedzielę przeznaczyć na inną aktywność, aby urozmaicić sobie wolny czas i zadowolić wszystkich członków rodziny. Poniższe pomysły to tylko kropla w morzu możliwości, dlatego zachęcamy do modyfikowania naszych propozycji i dopasowywania ich do własnych potrzeb!


rodzinne zwyczaje


Wspólne czytanie książki na głos

Ta aktywność kojarzy nam się z obrazem dawnych rodzin, które mogliśmy podziwiać w starych filmach. Wierzymy, że odświeżenie zwyczaju wspólnej donośnej lektury dostarczy naszym Czytelniczkom i ich rodzinom wiele radości i satysfakcji.

Sięgnijmy po klasykę polskiej bądź zagranicznej literatury i delektujmy się jej smaczkami. Karmienie się dobrym językiem znacząco wpłynie na nasz rozwój osobisty, jak i ubogaci zakres słownictwa i środków składniowych u naszych dzieci. Czytając na głos, powracamy do dawnych sposobów rozwijania wyobraźni i oddalamy się od świata cyfrowego.

Po lekturze możemy podjąć rodzinną dyskusję na temat tego, co przeczytaliśmy. Możemy uczyć dzieci nowych słów, przedstawiać im realia danej epoki historycznej czy też zaznajamiać je z innymi dziedzinami wiedzy. Wspólne czytanie książek może być okazją do wprowadzenia domowej edukacji z zakresu literatury, kultury wysokiej, historii czy estetyki. Skorzystajmy z korzyści jakie daje nam wspólna lektura dawnej literatury! Jeśli nie wiesz od jakiej książki zacząć, możesz poszukać inspiracji w naszym artykule o książkach-klasykach, które powinien przeczytać każdy miłośnik literatury.
Kino familijne

Taka forma spędzania czasu znana jest chyba każdemu z nas! Choć wspólne oglądanie filmów wydaje się nieco mniej wymagającym zajęciem niż czytanie książek na głos, nie zmienia to faktu, że dobre kino może być wspaniałym i ważnym elementem wychowania kulturalnego naszych dzieci.

Podobnie jak w przypadku książek zalecamy sięganie po klasykę kina czy też filmy z przesłaniem. Zaznajamiajmy dzieci z filmami pełnymi smaku i klasy. Uczmy nasze pociechy mądrego pożytkowania wolnego czasu. Uczmy je odpoczywać od wszechobecnej niskiej kultury.

Wybieranie mądrych i ciekawych filmów może być formą edukacji. Dobry film może też zrodzić w nas wiele przemyśleń, które potem staną się fundamentem mądrych i ciekawych dyskusji. Jeśli nie masz pomysłu jaki film obejrzeć tym razem koniecznie sprawdź nasz artykuł, w którym przedstawiamy wartościowe filmy!Gry planszowe

Kolejnym ciekawym rodzinnym zwyczajem może być spędzenie czasu na graniu w gry planszowe. To zajęcie relaksuje, może przynosić ogromną radość i rodzić zdrową rywalizację.

Zachęcamy do wybrania gier strategicznych i edukacyjnych, choć od czasu do czasu warto pozwolić sobie na coś lżejszego intelektualnie. Niemniej, gry edukacyjne i strategiczne rozwijają w nas nowe zdolności i skłaniają do myślenia! Czas spędzony przy planszówkach łączy i wcale nie nudzi! Wypróbuj i przekonaj się sama!


rodzinne zwyczajeDzieci kontra Rodzice Historia Polski

21,91 pln
Ravelo.pl


Wspólne gotowanie

Kiedy nie masz siły, aby przygotować niedzielny obiad… zaangażuj w ten proces całą swoją rodzinę! Wspólne gotowanie to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Wspólne gotowanie rozwija umiejętności pracy zespołowej, uczycie się współpracy i dobrego podziału zadań.

Co więcej, wspólnie gotując, uczycie się coraz więcej o sztuce kulinarnej, poznajecie nowe smaki, szukacie innowacyjnych rozwiązań. Wybierając menu na niedzielny obiad, spróbujcie nieco zaszaleć i wypróbować czegoś nowego! Wasze dzieci podziękują Wam kiedyś za umiejętności kulinarne, których ich nauczycie. Podziękują Wam również za cudowne wspomnienia z dzieciństwa, a to przecież najważniejsze!Jesteśmy niezwykle ciekawi czy macie jakieś swoje rodzinne zwyczaje? Podzielcie się nimi w komentarzach! Zachęcamy także do skorzystania z naszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu całą rodziną. To przecież czas spędzony z bliskimi cieszy najbardziej, prawda?

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top