Now Reading
Prezenty świąteczne: piękne pakowanie DIY!

Prezenty świąteczne: piękne pakowanie DIY!

prezenty świąteczne

Najpiękniejszy czas w roku przed nami. Długie, klimatyczne wieczory, dom pachnący piernikami i goździkami, a w ustach smak zimowej herbaty. Oprócz wyżej wymienionych „umilaczy” czasu i zmysłów, możemy dołożyć do tego… prezenty świąteczne, które zapakujemy własnoręcznie odpowiednio wcześniej, przy pomocy pięknego papieru, gałązek świerku czy uroczych tasiemek. Poznaj kilka pomysłów, dzięki którym w wyjątkowy sposób zapakujesz prezenty świąteczne, wywołując uśmiech na twarzach bliskich osób.


Wyjątkowy papier

Piękny papier na prezenty to podstawa pięknie zapakowanego upominku. Jeśli chcemy, aby opakowanie było niepowtarzalne, możemy taki papier wykonać samodzielnie. Wystarczy kupić w sklepie zwykły szary papier do pakowania prezentów i ozdobić go samodzielnie namalowanymi (najlepiej farbami, na przykład plakatowymi) wzorkami, na przykład groszkami, paseczkami czy gwiazdkami.Worek, jak od Świętego Mikołaja!

Jeśli pakowanie prezentów w papier nie do końca Cię przekonuje, możesz poszukać w sklepach woreczków lub worków (w zależności od rozmiaru prezentu) jutowych, które ozdobisz dużą kokardą. Możesz też uszyć taki worek sama, korzystając z materiału we wzór typowo świąteczny. Stworzysz tym samym prezent, którego opakowanie będzie przypominać worek Świętego Mikołaja, jak z poniższego zdjęcia:


prezenty świąteczne

Tasiemki i sznureczki

Tasiemki i sznureczki są niezbędnym dodatkiem do papieru czy worka. Dobierajmy je odpowiednio pod względem stylu, wzoru, koloru i rodzaju tkaniny. Pięknie na prezentach świątecznych wyglądają czerwone tasiemki i kokardy, sznurki jutowe, sznurki biało-czerwone oraz koronkowe tasiemki. Dobrze sprawdzą się także ścinki materiałów, z których można wyczarować piękne i duże kokardy.


prezenty świąteczne

Jako dopełnienie do prezentu zapakowanego w papier lub worek oraz przewiązanego piękną tasiemką, możesz dobrać kolejne dodatki: gałązkę świerku, bombkę na choinkę lub jakiś świąteczny słodycz. Do tego kartonik z informacją dla kogo jest prezent, i gotowe!

prezenty świąteczne

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na samodzielne pakowanie prezentów świątecznych były dla Ciebie inspirujące i dodadzą Ci motywacji do poświęcenia czasu na piękne przygotowanie upominków dla bliskich.

Cała redakcja Enfemine życzy swoim Czytelnikom wesołych świąt Bożego Narodzenia!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top