Now Reading
Jak odzyskać wewnętrzny spokój? Znajdziesz go w sobie!

Jak odzyskać wewnętrzny spokój? Znajdziesz go w sobie!

W codziennym zabieganiu bardzo łatwo utracić wewnętrzny spokój i poczucie harmonii, a w efekcie stać się ofiarą nerwów, frustracji i niepotrzebnego stresu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy w jaki sposób możemy pozbyć się stanu nerwowości, odzyskać wewnętrzny spokój i ukoić nasz organizm!


Powolny spacer i kontakt z naturą

Jeśli utraciłaś wewnętrzny spokój i czujesz się przytłoczona pędzącą codziennością, wybierz się na długi spacer, najlepiej na łono natury. Jeśli mieszkasz w dużym mieście postaraj się znaleźć park lub podmiejski las, aby choć na chwilę oderwać się od miejskiego życia. Na spacerze zrezygnuj z używania telefonu, wycisz się, oddychaj głęboko.

Odłóż na bok wszystkie te sprawy, które wydają się być pilne. Pozwól sobie na luksus ciszy. To naprawdę pomaga.

Po czasie relaksu postaraj się zastanowić nad tym, czy aby przypadkiem nie bierzesz na siebie za dużo. Zrezygnuj z jakichś obowiązków, a jeśli to niemożliwe to przynajmniej wypracuj lepszy system organizacji. Wypełniając kolejne zadania z listy rzeczy do zrobienia, przypominaj sobie o tym, że nie musisz robić wszystkiego idealnie. Wystarczy, że zrobisz to wystarczająco dobrze.


wewnętrzny spokój


Wewnętrzny spokój: czas dla siebie o poranku

Ty też nie możesz wejść dobrze w dzień kiedy nie masz wystarczająco dużo czasu o poranku? Wszystkie znamy ten problem… wydłużania czasu drzemki i wstawania na ostatnią chwilę. Problem polega na tym, że często nasze pozytywne bądź negatywne nastawienie do wydarzeń danego dnia wynika właśnie z tego, jak przeżyjemy poranek. Gdy wstajemy za późno, zdarza nam się niepotrzebnie denerwować na siebie, na męża i na dzieci. Wtedy też tracimy nasz wewnętrzny spokój.

Spróbuj wstawać wcześniej niż do tej pory i znajdować czas tylko dla siebie. Zerwij się z łóżka zanim Twoje dzieci obudzą Cię gaworzeniem i wypij kawę w samotności. Daj sobie czas na relaks. Poczytaj książkę, odłóż telefon, popatrz na wschodzące słońce. Gwarantuję, że Twój dzień nabierze innego, znacznie lepszego charakteru. Oderwiesz się od pędu i związanymi z nim nerwami. Odstresujesz się i przeżyjesz ten dzień w dużo lepszym i spokojniejszym nastroju!


wewnętrzny spokój


Relaksujące zajęcie

Spróbuj znaleźć sobie jakieś relaksujące zajęcie, które będzie dla Ciebie odskocznią od codziennych problemów i pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój. Najlepszym pomysłem będzie zajęcie się rękodziełem, układaniem puzzli czy malowaniem specjalnych odstresowujących kolorowanek. Takie zajęcia w dość łatwy sposób przyciągają całą naszą uwagę, pozwalają się wyciszyć i choć na chwilę zapomnieć o problemach.

Możesz także poświęcić swój wieczór na czytanie książki czy obejrzenie wartościowego filmu. W tym artykule znajdziesz nasze propozycje książek, które powinien przeczytać każdy, kto ceni sobie literaturę piękną, zaś ten wpis przedstawia cztery wartościowe filmy, które pokazują co jest w życiu najważniejsze.


wewnętrzny spokój

Aktywność fizyczna

Dbanie o kondycję naszego organizmu ma niezwykle wiele korzyści, między innymi przywraca wewnętrzny spokój. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak zbawiennie działa na rozedrganą stresem psychikę. Systematyczna aktywność fizyczna pomaga lepiej organizować codzienność, dyscyplinuje nas do wypełniania większej liczby obowiązków, a w konsekwencji pomaga nam uwolnić się od nerwów spowodowanych złą organizacją czasu.

Dzięki aktywności fizycznej czujemy się lepiej, lepiej pracujemy, a więc jesteśmy z siebie zadowoleni. Rośnie nasze poczucie własnej wartości, namnażają się pozytywne myśli, dzięki czemu powoli i stopniowo uwalniamy się od spirali negatywizmu, którą często nakręca właśnie stres i negatywne myślenie. Spróbuj ćwiczyć regularnie, a przekonasz się, że aktywność fizyczna w znacznym stopniu poprawi jakość Twojego życia, pomagając Ci uwolnić się od niepotrzebnych nerwów!


wewnętrzny spokój


Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci wprowadzić zmiany w życiu i odzyskać wewnętrzny spokój. Daj sobie czas. Bądź dla siebie dobra. Zobaczysz ile się zmieni w Tobie samej!

Daj sobie czas. Bądź dla siebie dobra. Nie musisz robić wszystkiego idealnie. Wystarczy, że zrobisz to dobrze.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top