Now Reading
5 domowych sposobów na przeziębienie

5 domowych sposobów na przeziębienie

domowe sposoby na przeziębienie

Nastał trudny czas przeziębień, których wszyscy chcielibyśmy uniknąć. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy w jaki sposób uleczyć przeziębienie w zarodku przy pomocy prostych i sprawdzonych sposobów naszych babć! Poznaj domowe sposoby na przeziębienie!

Niniejsza publikacja nie stanowi źródła porady medycznej. Treści w publikacji są przedstawione wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych i nie stanowią porady medycznej, opinii lekarskiej lub praktyki medycznej. W żadnym wypadku treści zamieszczone publikacji nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nigdy nie należy lekceważyć porady medycznej ani opóźniać jej zasięgnięcia z powodu informacji przeczytanych w tej publikacji. Wydawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za urazy osób lub szkody wyrządzone w mieniu,
wynikłe ze stosowania jakiegokolwiek produktu, informacji, koncepcji lub instrukcji zawartych w publikacji. Wszystkie osoby wykorzystujące opublikowaną zawartość czynią to na własną odpowiedzialność.


Domowe sposoby na przeziębienie

Nie od dziś wiadomo, że leczenie infekcji przy pomocy odpowiedniej diety może zdziałać cuda! Najbardziej skutecznymi składnikami diety chorego będą zatem: miód, czosnek, gorący rosół i duża ilość domowego soku malinowego! Podczas przeziębienia staraj się pić wodę i herbatę z miodem. Pamiętaj jednak, że miodu nie można dodawać do gorących napojów, bo straci on wówczas wiele cennych i potrzebnych organizmowi składników.

Podczas choroby staraj się jeść ciepły domowy rosół z dużą ilością pieprzu. Jedz także warzywa i owoce. Pij dużo soku malinowego i postaraj się zażywać czosnek. Jeśli posmak czosnku jest dla Ciebie zbyt ostry, możesz przygotować sobie kanapkę z masłem czosnkowym. Wystarczy, że drobno pokroisz czosnek, chleb bądź bułkę posmarujesz masłem, wyłożysz na niej zmielony czosnek i delikatnie go posolisz. Wówczas posmak czosnku nie będzie aż tak mocno odczuwalny.


domowe sposoby na przeziębienie

Płukanki na bolące gardło

Jeśli boli Cię gardło, nie musisz od razu zażywać tabletek do ssania. Polecamy płukanie gardła domowymi płukankami, które sprawdzą się zarówno w przypadku drobnych, jak i nieco poważniejszych infekcji. Oto trzy propozycje domowych sposobów na przeziębienie i ból gardła – płukanek, które najlepiej stosować co dwie-trzy godziny – im częściej, tym lepiej!

Szałwia

Torebkę szałwii zalej wrzącą wodą (około 200 ml). Poczekaj aż ostygnie i przepłucz nią gardło.

Woda i sól

200 ml ciepłej wody posól łyżką soli. Całość wymieszaj i przepłucz gardło.

Woda i soda

Do 200 ml wrzącej wody dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej. Poczekaj aż ostygnie i przepłucz gardło przygotowanym roztworem.


Witamina C i D3

To taka zapobiegawcza porada – warto suplementować witaminę C i D3 jeszcze zanim się rozchorujemy! Jeśli jednak nie robiliśmy tego przed infekcją, to powinniśmy zatroszczyć się o dostarczeniu organizmowi witamin C i D3 szczególnie w momentach kryzysu układu odpornościowego.

Poziom witaminy D3 w naszym organizmie gwałtownie spada w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie jesteśmy już wystawieni na ekspozycję słońca. Warto zatem zbadać poziom tej witaminy w organizmie i suplementować ją w przypadku jej niskiej ilości.

Witaminę C najlepiej przyjmować w jej naturalnej postaci – jedząc dużą ilość pietruszki, pijąc sok z cytryny. To doskonałe metody w walce z przeziębieniem!


Inhalacje

Inhalacje to jeden z lepszych domowych sposobów na przeziębienie. Inhalacje możesz wykonywać je przy pomocy inhalatora i wody utlenionej. Jeśli jednak nie masz inhalatora, to nic straconego! Domowe inhalacje można wykonać przy pomocy wrzącej wody, wykonując tak zwaną „parówkę”. Jak ją wykonać? Wystarczy zagotować wodę, wlać ją do jakiegoś naczynia, nad którym można się pochylić i wdychać gorące powietrze. Możesz wykonać taką inhalację przy pomocy ziół – na przykład rumianku. Wietrzenie mieszkania

Wiele przeziębień jest skutkiem zbyt częstego kontaktu z suchym powietrzem. Suche powietrze to konsekwencja między innymi ciągle włączonych kaloryferów. Starajmy się zatem wietrzyć nasze mieszkanie czy dom nawet w okresie zimowym! Jeśli jednak nie jesteś fanką otwierania okien przy minusowych temperaturach, możesz pomyśleć o zakupie nawilżacza powietrza, który załatwi całą sprawę!


A jakie są Wasze domowe sposoby na przeziębienie? Podzielcie się nimi w komentarzach!

View Comment (1)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top