Now Reading
„Matka-obraz piękna” – najnowszy e-book wydawnictwa Enfemine

„Matka-obraz piękna” – najnowszy e-book wydawnictwa Enfemine

Matka. To słowo niesie ze sobą potężne uczucia u każdego człowieka. Kobieta, która urodziła i dała wszystko. Osoba, która urasta w życiu człowieka do synonimu najpiękniejszych cech. Historie, które w najnowszym e-booku wydawnictwa Enfemine zebrała Kalina Witkiewicz, będą dotykały cudownych wspomnień i wielkich tęsknot. To, jak postrzegamy matkę, zależy od osobistych przeżyć i łaskawości, bądź surowości losu.

E-book „Matka – obraz piękna” jest dostępny w naszym sklepie internetowym


Kalina Witkiewicz - Matka-obraz piekna

O czym jest ta książka?

Najpiękniejsze obrazy przedstawiające matkę w polskiej kulturze wystarczyłyby za tysiąc słów. Przedstawienia, jakie zebrano w tej publikacji mówią za siebie, a jednak komentarz, którym zostały opatrzone nadaje im zupełnie inny wymiar. Teraz stają się ilustracją swoich czasów, historii macierzyństwa w Polsce z jej trudami i blaskami. To opowieść o rodzeniu się piękna, idei, dobra i patriotyzmu. Macierzyństwo jest dla autorki czymś daleko głębszym niż dawanie życie. To udział w sztuce, kulturze i polityce. Matka i jej wiele twarzy to wciąż aktualne symbole tego, co w człowieku najlepsze i najpiękniejsze.A co o e-booku mówi sama Autorka?

Zapewne życie codzienne dostarcza Wam ogromu zajęć i obowiązków ‒ wymaga dobrej organizacji i nie pozwala trwonić czasu. Ta książka ma zapewnić Wam chwilę wytchnienia. Nie oznacza to jednak, że czeka Was niezobowiązująca rozrywka. Kto mnie zna, ten wie, że to byłoby nie w moim stylu. To książka o intymnej relacji z własnym człowieczeństwem w zetknięciu z pięknem polskiego malarstwa. Chwila z nią przy dobrej kawie to zanurzenie w świecie wielkich wartości. Pisząc ją, wzruszyłam się nieraz i liczę, że i dla Was będzie źródłem mających moc zmiany emocji. Bo to one są tym, co daje nam sztuka.Kalina Witkiewicz wychowała się u boku fałszerza dzieł sztuki. Co zatem oczywiste, w jej domu sztuka obecna była od zawsze. Jako kilkulatka, z wypiekami na twarzy, wertowała albumy Witkacego i Podkowińskiego, odwiedzała z rodzicami fantastyczne wystawy, a w lodówce napotykała palety z olejnymi farbami. Emocje związane ze sztuką pragnie przekazywać opowieściami, które publikuje głównie na profilu instagramowym pt. Sztukmistrzowie. Kalina odrzuca stereotypy i przekonuje, że sztuka jest czymś ekskluzywnym – sztuka jest dla każdego z nas i chce do nas mówić. 


E-book „Matka – obraz piękna” to przewodnik po najpiękniejszych wizerunkach Matki w polskim malarstwie. Matki Polki, Matki Natury, czy Matki nas wszystkich – Matki Boskiej. Autorka snuje barwną opowieść o artystach, ich emocjach, towarzyszących im historiach i tym, co przelali na płótna.

To ponad 300 zoptymalizowanych do czytania na smartfonie stron. To 5 obszernych rozdziałów oraz ponad 100 wyselekcjonowanych reprodukcji obrazów i rysunków.


E-booka „Matka-obraz piękna” kupisz w naszym sklepie sklepie internetowym. Zapraszamy!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top