Now Reading
Wiosna – doskonały czas na zmiany w garderobie!

Wiosna – doskonały czas na zmiany w garderobie!

Chciałabyś zacząć częściej nosić sukienki, ale nie wiesz jak zacząć…? Doskonale to rozumiemy! Rezygnacja z legginsów i dresów na rzecz sukienek może wydawać się czymś trudnym i niepotrzebnym. Dlatego mamy doskonałą wiadomość – już za moment wiosna, która jest najlepszym czasem na zmiany w garderobie! Chcesz dowiedzieć się dlaczego? Zapraszamy do lektury.


O tym, dlaczego warto dbać o swój ubiór każdego dnia, pisała Karolina Baszak w swoim e-booku „Niemodna” wydanym przez Enfemine. Jeśli jeszcze go nie czytałaś, zapraszamy do naszego sklepu.


wiosna

Dlaczego zimą jest trudno?

Zimne miesiące są pod względem ubioru trudnym czasem dla wszystkich, nie tylko dla wielbicielek klasycznej elegancji. Oprócz kolorystycznego i stylowego dobierania ubrań i dodatków, trzeba poświęcić też dużo uwagi na wybór tego, co będzie ciepłe, a jednocześnie niezbyt ciężkie i masywne. Dlatego moment, w którym zrzucamy z siebie płaszcze, kurtki, czapki, rękawiczki i rajstopy jest idealny, by sukienka stała się codziennością.


fot. aeterie.com

Wiosna, ach to ty!

Wiosna to czas, kiedy cała przyroda budzi się do życia. Takie przebudzenie może również odbyć się w Twojej garderobie. Najtrudniej jest zacząć i postanowić, że od dzisiaj codziennie będę ubierała sukienkę. Wiosną jest to jednak mimo wszystko łatwiejsze – do domowej, codziennej stylizacji wybieramy TYLKO sukienkę. Na początkowym etapie nie musimy inwestować w dobrej jakości dodatki – to przyjdzie z czasem.

Ów wiosenny, przejściowy czas pozwala również zorientować się, w jakich krojach i materiałach czujemy się najlepiej. Na tej podstawie można dokonywać kolejnych zakupów.


wiosna
fot. aeterie.com

Wiosna sprzyja elegancji

Kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej i weselej, nasze nastawienie również się zmienia. Kończy się okres snu zimowego, kiedy to naszym celem było przetrwać dzień i nie zamarznąć. Dresy, legginsy i grube skarpety już nie są aż tak potrzebne i łatwiej jest zmotywować się do tego, by ubierać się elegancko i strojem świadczyć o sobie.

Dłuższe i cieplejsze dni zachęcają również do wychodzenia na spacery i poruszania się pieszo. To kolejna okazja, by w testować klasyczną elegancję „w akcji”.


Zacznij od decyzji

Elegancki strój na co dzień to nie tylko przyjemność płynąca z estetycznego wyglądu, ale również konkretna praca do wykonania. Trzeba włożyć trud w znalezienie i kupienie klasycznych sukienek, potem odpowiednio o nie dbać (wiele z nich ma zalecenie prania ręcznego), aż wreszcie podejmować decyzję o rezygnacji z (jedynie) wygodnych dresów.


wiosna
fot. aeterie.com

Niewygodne sukienki?

Czy to oznacza, że sukienki muszą być niewygodne, a noszenie ich to ciągła męka? Oczywiście, że nie. Sięgaj po naturalne materiały – wełnę, bawełnę, wiskozę, len. Sprawdzaj gramaturę tkanin, wczesną wiosną wybieraj te grubsze, zaś później postaw na cieńsze, gdyż są lżejsze i bardziej przewiewne. Dobieraj długości, w których będziesz czuć się najbardziej komfortowo. Klasyczna elegancja nie bez powodu sugeruje, by sukienki i spódnice zakrywały kolana. Taka długość pozwala siadać w różnych pozycjach (czy to na krześle, na kanapie czy nawet na podłodze podczas zabawy z dziećmi) bez obawy o to, że zostanie odsłonięte coś, co nie powinno.Możesz jednak dowolnie dobierać kroje i wykończenia. Dekolty, rękawki, detale – to wszystko wpływa na Twoje samopoczucie w danej sukience. Jeśli cały dzień coś będzie Cię drapało pod pachami lub gniotło w biuście, prawdopodobnie trudniej będzie kolejnego dnia zdecydować się na sukienkę ponownie, nawet jeśli będzie to inny model. Nie musisz męczyć się w sukience, która jest niedopasowana do Twojej sylwetki!


wiosna
fot. aeterie.com

Wiosna to czas nowych nawyków

Kobiety nieprzyzwyczajone do eleganckiego ubierania się na co dzień będą musiały wyrobić sobie nowy nawyk. I wbrew pozorom to nie początek nowego roku, a właśnie wiosna jest najlepszym czasem na zmiany w życiu i garderobie. Sprzyja również zmianom w diecie – wprowadzamy więcej owoców i warzyw, co przekłada się na zdrowsze życie i lepszą formę. A to z kolei wielu kobietom otwiera nowe możliwości stylizacyjne.Wiosna i porządki w szafie

Naprawdę warto porządnie uporządkować swoją szafę. Dobrym sposobem jest przeglądanie i przymierzanie każdej pojedynczej rzeczy, a następnie kilka podstawowych pytań:

– Czy rozmiar nadal jest na mnie odpowiedni?

– Czy będę to jeszcze nosić?

– Z czym będę to nosić?

– Czy nadaję się to bieżącą porę roku?

Odpowiedzi na kilka prostych pytań mogą pomóc nam w przeorganizowaniu garderoby na wiosnę. Jeśli selekcja była solidna i ubrań spełniających nasze nowe standardy elegancji zostało niewiele, trzeba zacząć rozglądać się za strojami, które dzięki swojej ponadczasowości zostaną z nami na długie lata.


Wiosna już niedługo, przygotuj się więc na zmiany w garderobie! To idealny czas, by sukienki stały się Twoją codziennością, a klasyczna elegancja towarzyszyła Ci nie tylko od święta.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top