Now Reading
Czerwony Kapturek – ciasto, które pokochają nie tylko dzieci!

Czerwony Kapturek – ciasto, które pokochają nie tylko dzieci!

czerwony-kapturek-ciasto

Czerwony Kapturek – ciasto, które pokochają nie tylko dzieci! Oto wyjątkowy przepis na smakołyk idealny na ponure dni. Poznaj przepis na pyszne ciasto o uroczej nazwie! Zapraszamy do lektury i życzymy udanych wypieków!


Czerwony kapturek – ciasto!

Ciasto Czerwony Kapturek to wspaniałe połączenie smaku owoców i czekolady. Ciasto składa się z trzech lub (w zależności od naszych upodobań) czterech warstw.

Pierwszą warstwą jest spód, będący połączeniem krakersów z kremem czekoladowym. Drugą warstwą jest masa zrobiona z serka mascarpone i śmietany. Trzecią warstwę stanowi mus truskawkowy lub malinowy (można tu dodawać każdy rodzaj owoców w zależności od upodobań). Czwarta (opcjonalna) warstwa to ponownie nałożona masa z serka mascarpone i śmietanki.

Ciasto jest dość proste do wykonania, zatem zachęcamy do odtwarzania naszego przepisu! Ciasto wspaniale robić wspólnie z dziećmi, które wprost uwielbiają bajkę o Czerwonym Kapturku.Potrzebne składniki


Kruchy spód:

  • 200 g krakersów
  • 400 g kremu czekoladowego (nutella bądź inne)

Masa truskawkowa:

  • 500 ml śmietany kremówki 36%
  • 250 g serka mascarpone
  • Jedna łyżka cukru pudru
  • Kilka kropel aromatu waniliowego

Jeśli chcemy nałożyć masę również jako czwartą warstwę ciasta, wówczas podwajamy wyżej wymienione składniki.

Masa owocowa:

  • 300 g mrożonych truskawek (mogą też być maliny, borówki i inne owoce, jednak najbardziej polecamy truskawki!)
  • Pół szklanki cukru pudru
  • Dwie galaretki truskawkowe (mogą też być malinowe, wiśniowe lub o smaku owoce leśne)


Sposób przygotowania


Kruchy spód:

Krakersy kruszymy przy pomocy blendera lub ręcznie. Mieszamy z kremem czekoladowym, wykładamy na dno blachy (na której powinien się uprzednio znaleźć papier do pieczenia). Spodu nie pieczemy.

Masa śmietankowa:

Ubijamy śmietankę z cukrem pudrem, potem dodajemy serek mascarpone oraz aromat waniliowy. Masę wykładamy na kruchy spód i wstawiamy do lodówki.

Masa truskawkowa:

Truskawki rozmrażamy. Miksujemy z dodatkiem cukru pudru, następnie dodajemy tężejące galaretki. Mieszamy całość. Wymieszane owoce z galaretką wstawiamy do lodówki, gdy stężeją, wylewamy na masę śmietankową i wstawiamy na noc do lodówki. Ciasto możemy udekorować dodatkową porcją masy śmietankowej, ale nie musimy tego robić.


czerwony kapturek ciasto


Mamy nadzieję, że nasz przepis na ciasto Czerwony Kapturek przypadł Naszym Czytelniczkom do gustu! Życzymy udanych i smacznych wypieków, najlepiej całą rodziną!

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top