Now Reading
Wazony w domu – służą czy zabierają cenne miejsce?

Wazony w domu – służą czy zabierają cenne miejsce?

Czasem stoją nieużywane tygodniami, a gdy przyjdzie odpowiedna okazja i kilka osób obdaruje nas kwiatami, zaczyna ich brakować… Wazony to naczynia nie mniej ważne niż talerze czy filiżanki, a przy tym mają wielorakie zastosowanie. Sprawdź jakie!


Po co nam wazony?

Podstawowym przeznaczeniem wazonów jest oczywiście przechowywanie i eksponowanie roślin. Jak już wspomniano w rozdziale o roślinach, mogą to być zarówno żywe kwiaty, pojedyncze liście na łodygach, jak i suszone trawy czy słomki. Czasem jednak pora roku nie dostarcza nam świeżych roślin.


wazony

Szkoda, by piękne wazony stały gdzieś szafie i się marnowały. Można je wówczas również wypełniać szyszkami lub gałązkami iglastego drzewa i ustawić na stole lub na kredensie, by były sezonową dekoracją. Dzieciom z pewnością spodobają się także wazony wypełnione orzechami włoskimi lub laskowymi. Można również kupić kompozycje roślinne ze sztucznych materiałów, które naprawdę trudno odróżnić od prawdziwych.


wazony
Najnowszy e-book wydawnictwa Enfemine „Bo liczy się wnętrze” dostępny w zakładce SKLEP.

Nie bez znaczenia są również surowiec, z którego wykonany jest wazon oraz jego kształt. Przezroczyste szkło o prostym kształcie jest najbardziej uniwersalne – wpasuje się w każde wnętrze. Jeśli jednak szukamy niebanalnego dodatku, możemy poszaleć z kolorem szkła lub formą. Wazony z wysoką szyjką pięknie wysmuklają to, co się w nich znajduje i pasują do wysokich łodyg oraz gałęzi. Z kolei kryształowe wazony wprowadzą powiew tradycji i przypomną babciny dom, w którym co niedziela stół zdobiły świeże kwiaty w kryształowym wazonie.


wazony

Tekst powyższego artykułu został zaczerpnięty z najnowszego e-booka wydawnictwa Enfemine „Bo liczy się wnętrze”. Jeśli szukasz poradnika, dzięki któremu będziesz mogła odmienić swoje wnętrze – świetnie trafiłaś. Dzielimy się konkretnymi radami, jak urządzić niezwykle przytulne wnętrze w stylu klasycznym. E-book dostępny w formacie PDF w naszym sklepie internetowym.

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top