Now Reading
Zalety stylu klasycznego

Zalety stylu klasycznego

Zastanawiałaś się kiedyś, czy jest to możliwe, aby stworzyć szafę nie tyle na lata, co „na życie”? Czy można nosić ubrania, które będą tak samo aktualne za 30 lat? Otóż, odpowiedź brzmi – tak! Z pomocą przychodzi klasyczna damska elegancja. Poznaj zalety stylu klasycznego!


Ponadczasowość

Ponadczasowy oznacza niezależny od upływu czasu. W kontekście przedmiotów, ubrań, biorąc pod uwagę czynnik samej trwałości tkaniny, zapewne będzie to stwierdzenie umowne. Jednak w przypadku naszego ubioru, będą to takie elementy, które są nieustannie aktualne, pomimo zmieniającej się mody. Uściślając, ponadczasowy będzie przeciwieństwem trendu, a dokładniej tym, co trwa nieustannie pomimo zmieniającej się mody. 

To, co nosiły kobiety w latach 30., 40., spokojnie można założyć dzisiaj i wyglądać klasycznie oraz szykownie. Nie można tego samego powiedzieć o stylu hippie, który raz jest na topie, a za chwile stanie się synonimem kiczu. Nie można tego również stwierdzić w przypadku stylu grungowego, punkowego, stylu country, stylu militarnego czy boho, a tym bardziej o wszelakich odmianach tych trendów. Ponadczasowość klasyki kryje się również w jej uniwersalności związanej z wiekiem. Są to często dopracowane formy i ciekawe wykończenia, które sprawdzają się w każdej sytuacji niezależnie od tego, czy masz 15, 30, a nawet 50 czy 60 lat.


zalety stylu klasycznego
fot.: aeterie.com

Indywidualizm

Klasyczny ubiór może pomóc w piękny sposób podkreślić naszą indywidualność. W klasycznej damskiej modzie mamy do wyboru nie tylko niezliczoną ilość wzorów czy kolorów wyodrębnionych fasonów, ale też mnóstwo dodatków, które posłużą nam do stworzenia oryginalnego wizerunku. Może nam w tym pomóc także wyróżniająca nas fryzura czy makijaż. Wszystko oczywiście w dążeniu do ideału piękna, ale nie tego, który dyktują media, a tego związanego z harmonią i umiarem, czyli brakiem przesady. Naszym znakiem rozpoznawczym może być finezyjny kucyk czy subtelne perełki w uszach i to niezależne od okazji.

Indywidualność naszego klasycznego stylu może przejawiać się na wielu płaszczyznach. Możemy tworzyć naszą szafę w oparciu o określone kolory, poza czernią i bielą, na przykład same brązy, beże, kremy, szarości lub same granaty, niebieskości, błękity i popiele. Możliwości są nieograniczone. Do wyboru mamy przeróżne koronki, falbanki, kołnierzyki, fasony, które mogą być kojarzone tylko z nami, o ile odpowiednio często będziemy dany zabieg stosować.Szacunek

„Dlaczego nosisz takie babcine sukienki?”, „Ten krój zdecydowanie dodaje ci lat”, „Odsłoń nogi, jak nie teraz to kiedy?!” Czy Wam też zdarza się słyszeć takie stwierdzenia, będące komentarzem do Waszego klasycznego ubioru? Nie należy się nimi przejmować, ponieważ klasyczny styl wcale nas nie postarza. Podkreśla jedynie naszą naturalną prezencję. Negatywne opinie pod adresem klasycznie ubranych ludzi, związane są z tym, że promuje się coraz młodsze i nowocześnie wyglądające dziewczyny, a na ulicy króluje wygoda oraz styl sportowy. Jak miałaby się odnaleźć w takim miejscu szykowna dama? Oczywiście, że na takim tle będzie wyglądać poważniej, a może i nawet komicznie w swej powadze. Wybierając styl klasyczny, nie tylko nie postarzysz się, ale też pomożesz przywrócić wartość powagi na jej należne miejsce.


zalety stylu klasycznego
fot.: aeterie.com

To, co nosiły kobiety w latach 30., 40., spokojnie można założyć dzisiaj i wyglądać klasycznie oraz szykownie. Nie można tego samego powiedzieć o stylu hippie, który raz jest na topie, a za chwile stanie się synonimem kiczu.


Kreatywność

Skoro styl klasyczny dodaje nam dostojności, powagi to, czy wyklucza jednocześnie zabawę? Absolutnie nie. Kwestia ta ma się podobnie do tworzenia wyjątkowości naszego wizerunku. Klasyczny styl nie oznacza, że kwestia wyglądu pozostaje jedynie czymś w rodzaju naturalnego obowiązku niczym codzienna toaleta. Prawdziwe piękno będzie z nas wręcz emanować, jeśli nauczymy się, jak unikać błędów i jeśli ubieranie stanie się jednocześnie wielką przyjemnością. Opieramy się o pewien uwalniający, a nie związujący nasze ręce, szablon, który zapewnia nam mniej kłopotu o poranku czy w niecodziennych sytuacjach wymagających eleganckiego wyglądu. Dzięki wiedzy i świadomości, którą nabywamy, ucząc się zasad, powodujemy, że nasza zabawa wizerunkiem znajduje się na zupełnie innym poziomie. Podejmujemy prawdziwą pracę twórczą, dążąc do ideału, do najlepszej wersji nas samych. To jest właśnie ciekawym i rozwijającym zadaniem, aby w ramach określonych, uniwersalnych i wypracowywanych przez wieki zasad, wykazać się kreatywnością.


zalety stylu klasycznego
fot.: aeterie.com

Oszczędność

Czy za klasyczne elementy garderoby, o ciekawym wzornictwie i porządnej jakości, trzeba więcej zapłacić? Być może i tak, ale pamiętajmy, że oszczędność nie polega na kupowaniu rzeczy tańszych, tylko na robieniu zakupów w rozsądny sposób. Jeśli mamy już w szafie kilka klasyków i przekonujemy się o ich wyższości nad resztą ubrań, łatwiej jest nam trzymać się wyznaczonego celu i kupować tylko to, co spełnia nasze wszelkie wymagania. Dany produkt musi się nam podobać, musi na nas dobrze leżeć, musi pasować do naszej szafy i stylu bycia, a także musi mieć dobry skład. Bądź wymagająca!


Tekst powyższego artykułu został zaczerpnięty z e-booka Karoliny Baszak pt. „Niemodna”. Jeśli takie treści są dla Ciebie inspirujące, a w swojej codzienności szukasz nieprzemijającej klasyki, koniecznie sprawdź najnowszy e-book Karoliny. Znajdziesz go na naszej stronie w zakładce „sklep”.

ZOBACZ W SKLEPIE >


View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top