Now Reading
Pierścionek koktajlowy – niezwykła historia kultowego dodatku!

Pierścionek koktajlowy – niezwykła historia kultowego dodatku!

pierścionek koktajlowy

Pierścionek koktajlowy potrafi zmienić oblicze niejednej stylizacji. Odpowiednio dobrany, staje się wizytówką kobiety. Jak dobrać ten dodatek? Czym kierować się przy jego zakupie i jak go nosić? A wreszcie, jaka historia kryje się za tym kultowym dodatkiem? Sprawdź!


Historia z prohibicją w tle

Pierścionek koktajlowy narodził się dla świata mody w czasach prohibicji (lata 20-30 XX wieku) w Stanach Zjednoczonych. Ten okres historyczny kojarzony jest przede wszystkim z ekstrawaganckimi strojami, będącymi niejako brakiem zgody na wprowadzoną prohibicję. Wraz z rozwojem „nietypowej” mody, na popularności zyskał także pierścionek koktajlowy, który stał się wręcz kultowym symbolem tamtego okresu w dziejach świata. Choć pierścionki koktajlowe kojarzone są z nocnymi podziemnymi imprezami, zapisały się w historii jako dodatki niezwykle eleganckie, ponadczasowe i stylowe.


Pierścionek koktajlowy: cechy charakterystyczne

Pierścionki koktajlowe cechują przede wszystkim pokaźne rozmiary. Początkowo dekorowano je jedynie diamentami, z czasem jednak zaczęto wzbogacać ten dodatek również innymi kosztownymi klejnotami. Najczęstszymi kamieniami, jakie zobaczymy w tego typu pierścionkach, będą:

 • Biały diament,
 • Rubin,
 • Szafir,
 • Czarny diament,
 • Agat,
 • Topaz,
 • Granat,
 • Bursztyn


Dlaczego warto zainwestować w pierścionek koktajlowy?

Pierścionek koktajlowy to dodatek niezwykle szlachetny, który najprostszy ubiór przemieni w ciekawą, elegancką, a nawet, ekstrawagancką stylizację! Jest to dodatek niezwykle uniwersalny – możemy nosić go na co dzień, jak i od święta, choć preferujemy raczej tę drugą opcję. Wszystko jednak zależy od naszego stylu i gustu!

Każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce małą błyskotkę, która stanie się jej małą wizytówką. Pierścionek koktajlowy doskonale się do tego nadaje!


Jak wybrać pierścionek koktajlowy?

Kupując tego typu dodatek, możesz skorzystać z naszych prostych porad:

 • Pamiętaj o rozmiarze – pierścionek koktajlowy powinien mieć nieco większe rozmiary niż ten, po który sięgasz na co dzień. Ma to być w końcu dodatek przykuwający uwagę!
 • Szukając pierścionka, zwracaj uwagę na kolor i rozmiar kamienia. Warto zainwestować w coś droższego, bo za ceną idzie zazwyczaj lepsza jakość.
 • Zwracaj też uwagę na próbę złota lub srebra, z których wykonana jest obrączka pierścionka. O tym, czym się kierować przy zakupie biżuterii przeczytasz w naszym artykule. Znajdziesz go TU.
 • Ciemniejsze kamienie z reguły pasują do większej ilości kolorów, a jeśli zależy Ci na uniwersalności tego dodatku, koniecznie zwróć na to uwagę.

pierścionek koktajlowy (2)

Każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce małą błyskotkę, która stanie się jej małą wizytówką. Pierścionek koktajlowy doskonale się do tego nadaje!


Pierścionek koktajlowy – jak go nosić?

Jak już wspomnieliśmy, ten dodatek możemy nosić na wiele sposobów. Istnieje jednak kilka reguł, których powinnyśmy przestrzegać, sięgając po tego rodzaju dodatek:

 • Pierścionki koktajlowe zwracają na na siebie uwagę. Zadbaj zatem o właściwą pielęgnację dłoni i paznokci, tak, aby pierścionek prezentował się na Tobie możliwie najlepiej. O prostej i domowej pielęgnacji dłoni i paznokci przeczytasz w tym artykule.
 • Ten piękny dodatek, zgodnie z zasadami savoir-vivre, powinno się nosić na prawej dłoni.
 • Nie noś na dłoni więcej niż jeden pierścionek.
 • Dobierając dodatki, stawiaj na minimalizm. Pierścionek sam w sobie jest na tyle strojny, że nie lubi konkurencji w postaci innych błyskotek. Co więcej, dobierając ich za dużo, możesz przytłoczyć całą stylizację.


Pierścionek koktajlowy może nadać Twojej stylizacji niesamowicie wyjątkowego charakteru. Ten dodatek pasuje do przeróżnych stylizacji, ale wierzymy, że najbardziej spodoba się fankom klasycznej elegancji. Czy Ty masz już w swojej szkatułce ten dodatek? Jak często po niego sięgasz?

View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top