Now Reading
4 pomysły na kącik zabaw dla dzieci

4 pomysły na kącik zabaw dla dzieci

kącik zabaw

kącik zabaw


Dzieci uwielbiają nowe wyzwania, szczególnie we wczesnych etapach rozwoju. Warto zatroszczyć się o urozmaicenie otoczenia, w którym spędzamy czas z naszymi dziećmi. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy pomysły na stworzenie kącików zabaw dla dzieci przy niewielkim nakładzie pracy.


„Baza”, czyli domek do zabawy

Prawie każdy z nas pamięta budowanie „bazy” w dzieciństwie. Chodzi oczywiście o kącik zabaw, w którym dzieci mogą bawić się w „dom”, czytać książeczki, leżeć w „łóżku” i schować się przed „burzą”. Ta propozycja spodoba się każdemu dziecku!

Taki domek do zabawy możemy zbudować przy pomocy specjalnego namiotu, albo przy pomocy kilku krzeseł i koca. W środku bazy możemy umieścić poduszki, kołderkę, koce lub pledy i lampkę nocną na baterie.

W tak przygotowanym kąciku zabaw możemy czytać dziecku książki i opowiadać bajki. Niewątpliwym plusem takiego miejsca jest to, że dziecko zauroczone panującą w nim atmosferą, będzie potrafiło bawić się samodzielnie, dzięki czemu rodzice zyskają odrobinę wolnego czasu.


kącik zabawKącik z książkami

Kolejna propozycja kącika zabaw to domowa biblioteczka malucha. Umieszczenie wszystkich książeczek w jednym miejscu zachęci dzieci do częstszego sięgania po książki. Co więcej, stwarzając książkowy kącik zabaw, możemy przyzwyczaić nasze dzieci do dbania o książki.

Stowrzenie domowej biblioteczki nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w półkę na książki lub odpowiednio zagospodarować przestrzeń w pokoju dziecka. Zachęcamy do zadbania o estetykę domowej biblioteczki. Jeśli ten kącik zabaw będzie atrakcyjny dla dzieci, maluchy z pewnością z większą ochotą będą poświęcać czas na czytanie książek.


kącik zabawMiasto

Dzieci, a szczególnie chłopcy, uwielbiają zabawę w miasto. Jak stworzyć taki kącik zabaw? Wystarczy kupić niewielkich wymiarów dywanik z nadrukowanymi ulicami, po których dziecko może jeździć samochodami. Do tworzenia takiego kącika zabaw możemy angażować malucha. Niech dziecko samo zbuduje domki z klocków, które umieści tuż przy dywanie, niech ustawi swoje samochodziki w miejskich garażach. Zabawę w miasto możemy urozmaicać na wiele sposobów. Możemy na przykład niedaleko „miasteczka” zbudować zoo, sklep spożywczy, bibliotekę, szkołę.


kącik zabaw


Szkoła

Zabawa w szkołę nie dość, że dostarcza dzieciom niesamowitej frajdy, to jeszcze daje rodzicom szansę wprowadzenia domowej edukacji, w której chodzi przecież o naukę przez zabawę. Jak stworzyć taki kącik zabaw? Wstarczy zaopatrzyć się w tablicę do pisania kredą lub mazakiem. Przed tablicą możemy ustawić stoliczek oraz krzesełko dla naszego dziecka i na tym kończą się nasze przygotowania.

Stworzenie takiego kącika zabaw ma wiele plusów, przede wszystkim zachęca malucha do nauki! Miłe wspominenia z dzieciństwa odnoszące się do domowej edukacij sprawią, że dziecko w przyszłości nabierze ochoty do nauki w szkole czy przedszkolu. Rodzice mają na to ogromny wpływ!


kącik zabaw

 Viga Toys Edukacyjna tablica do rysowania

301,00 pln
Smyk.com

Goki
liczydło drewniane 100 korali


27,49 pln
Smyk.com

Petit Collage
ABC
klocki drewniane

53,99 pln
Smyk.com

Janod, Confetti
zestaw instrumentów


119,99 pln
Smyk.com

Jeśli któryś z naszych pomysłów na stworzenie kącika zabaw wpadł Ci do głowy, koniecznie zainspiruj się naszymi podpowiedziami. Zapraszamy do dzielenia się w komentarzach swoimi sprawdzonymi sposobami na tworzenie kącika zabaw. Niebawem na naszej stronie pojawi się wpis o typowo dziewczęcych kącikach zabaw.

View Comment (1)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top