Now Reading
Jak dobrze wyglądać w ciąży? Ciążowa garderoba w 5 prostych krokach!

Jak dobrze wyglądać w ciąży? Ciążowa garderoba w 5 prostych krokach!

Ciążowa garderoba – jak mądrze ją skompletować? Na jakie kroje się zdecydować, aby ciążowa odzież posłużyła nam jak najdłużej? Jak skompletować wyjątkową ciążową garderobę, nie obciążając przesadnie swojego budżetu, a jednocześnie cieszyć się rzeczami wspaniałej jakości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!


„Pregnancy glow”

Jak mówią doświadczone mamy, w drugim trymestrze ciąży każda kobieta zaczyna rozumieć, czym jest pregnancy glow – nagle staje się jeszcze piękniejsza. Nie bez przyczyny pragnie to piękno podkreślać, a dotychczasowa odzież nie może jej już w tym pomóc. Jak dobrze i mądrze skompletować sobie garderobę?


Ciążowa garderoba – 5 prostych porad

Oto kilka prostych i praktycznych wskazówek, które pomogą Ci skompletować wyjątkową ciążową garderobę.

1.Szukaj ubrań uniwersalnych

Na rynku aż roi się od typowo ciążowej odzieży, ale jest także mnóstwo ubrań o krojach, które nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży, a jednak świetnie się sprawdzą. Polecamy szukać takich ubrań, ponieważ będzie można z nich korzystać również po narodzeniu dziecka. Do ubrań najbardziej uniwersalnych zaliczymy przede wszystkim sukienki. Odpowiednio skrojone z łatwością pomieszczą ciążowy brzuszek oraz zamaskują ten poporodowy. Pod tym względem sukienki zdecydowanie górują nad spodniami – w przypadku spodni trzeba szukać krojów typowo ciążowych, raczej ciężko będzie natrafić na coś uniwersalnego.

Najbardziej uniwersalne kroje sukienek to:

  • kopertowe
  • odcinane pod biustem
  • swobodnym kroju, regulowane paskiem lub wiązaniem w talii
  • swobodnym kroju bez regulacji w talii
  • marszczone i odcinane w talii


Do ubrań najbardziej uniwersalnych zaliczymy przede wszystkim sukienki. Odpowiednio skrojone z łatwością pomieszczą ciążowy brzuszek oraz zamaskują ten poporodowy.2.Nie kupuj wszystkiego naraz!

Kiedy już Twój brzuszek zacznie być nieco bardziej widoczny, możesz zapragnąć wykupić cały sklep z ciążową odzieżą, jednak uprzedzamy – nie rób tego! Nie kupuj pod wpływem impulsu i staraj się zaplanować zakupy. Masz wtedy większą kontrolę nad tym, co rzeczywiście kupujesz. Poza tym, roztropne i niekompulsywne kompletowanie garderoby sprawi, że będzie ona bardziej spójna i prawdopodobnie będziesz z niej dłużej zadowolona.

3.Nie kupuj na zapas!

Bardzo możliwe, że już w pierwszym trymestrze natrafisz na „wspaniałe” promocje ubrań ciążowych i wykupisz pół sklepu z myślą o kolejnych miesiącach. Może to mieć jakieś swoje plusy, ale dużym ryzykiem jest to, że ubrania nie będą na Ciebie pasować, gdy już zaczniesz przybierać na wadze. Ciało kobiety ciężarnej zmienia się dość dynamicznie i szczególnie przy pierwszej ciąży ciężko jest przewidzieć, w których partiach ciała przytyjesz, a które pozostaną niezmienione.


zacznijmy od poczęcia
E-book „Zacznijmy od poczęcia”
Zamów w sklepie –>

4.Rozważ aukcje internetowe i zakupy z drugiej ręki

W razie potrzeby korzystaj z usług krawieckich. Na rynku wtórnym często można kupić prawdziwe perełki za małe pieniądze. Jeśli natrafisz na coś, co jest na Ciebie za duże lub wymaga delikatnych poprawek, skorzystaj wówczas z usług krawieckich. Może się okazać, że wzbogacisz swoją garderobę o piękną i wprost unikatową rzecz, a dopracowując ją u krawca, nadasz jej drugie życie.

5.Zaprzyjaźnij się z krojami polecanymi typowi figury „jabłko”

Sylwetkę kobiety ciężarnej można porównać do jabłka – brzuszek wysuwa się na pierwszy plan. Choć panie o tym typie figury zapewne pragną maskować brzuszek, panie ciężarne w ogóle nie muszą się tym przejmować! Chcąc jednak ładnie zbudować proporcje sylwetki, sięgaj po kroje polecane dla typu figury „jabłko”.


ciążowa garderoba
Sukienka to podstawa ciążowej garderoby.
Zaskoczy Cię swoją uniwersalnością zarówno w ciąży, jak i po porodzie!
Fot.: aeterie.com

Czy powyższe porady były dla Ciebie inspirujące? Więcej na temat ciążowej garderoby oraz dobrego przeżywania ciąży, porodu i połogu przeczytasz w najnowszym e-booku wydawnictwa Enfemine pt. „Zacznijmy od poczęcia”. Powyższe porady pochodzą właśnie z tego e-booka. Jeśli szukasz poradnika, który pomoże Ci zaplanować życie pod kątem rodziny, trafiłaś idealnie! E-book „Zacznijmy od poczęcia” pomoże Ci przygotować się do zaplanowania poczęcia oraz ciąży, porodu i połogu. E-book dostępny w formacie PDF w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz go TU. Zapraszamy!


ciążowa garderoba
E-book „Zacznijmy od poczęcia”
Zamów w sklepie –>
View Comments (0)

Leave a Reply

© 2019 Enfemine. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Regulamin i polityka prywatności Kontakt

Scroll To Top